Olen juuri kinkkisen kysymyksen edessä. Jos kukaan on KOSKAAN lukenut sarjaa nimeltään FORGOTTEN REALMS, lausukoon oman mielipiteensä: Kumpi on parempi kirjailija, Elaine Cunningham vai R.A. Salvatore?
Cunningham vai Salvatore?
Ellen
2146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mun mielestäni Salvatore on parempi... tosin Cunninghamia on julkaistu vasta 2 kirjaa (Salvatorea kymmenkunta)...
Cunninghamilla on päähenkilö nainen, joten sä voisit ehkä tykätä siitä enemmän...
Molemmat on luettavia. Mielestäni Cunninghamin kirjoissa tosin oletétaan että olet lukenut Salvatoren kirjat...
Eli ehkä kannattaisia aloittaa Salvatoresta.
Salvatoren ensimmäiset kirjat olivat mainioita/erinomaisia. Mutta nyttemin niiden taso on mielestäni laskenut. Sitä mukaan kun kuvioihin tulee uusi kirja (lue jatko-osa) taso laskee kuin lehmän häntä.
Mielestäni oli tosi hyvä veto Salvatorelta kirjoitaa Demoni-henki sarjaa. Uusi maailma, uudet sankarit... mutta periaatteeltaan samat ongelmat. Mutta niinhän sitä tuppaa fantasiassa olla.
Lue ensin Salvatore ja sitten vasta Cunningham!!!