Phu Quoc, retket.

Anonyymi

Phu Quocille matkaaville tiedoksi että saarelta löytyy suomalais omistuksessa oleva matkatoimisto josta palvelua suomen kielellä joulu-maaliskuussa.(messengerin kautta läpi vuoden) Ensi talven uusi ohjelma nyt työn alla.
Feel the Phu Quoc tours.

9

1525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mukava tietää,ollaan tulossa saarelle Maaliskuussa!

    • Anonyymi

      So not? Tietysti, jos ei mikään muu suju kuin savonmua, niin mikä ettei!

      • Anonyymi

        Harvalla suomalaisella tiếng Việt sujuu niin hyvin, että siitä tarinoinnista joku paikallinen jotain myös ymmärtäisi...
        Ja jos tässä mainostetussa kioskissa ymmärretään paremmin suomea kuin viereisessä kioskissa englantia, niin mikä ettei tosiaan. Ikävä puoli näissä eurooppalaistaustaisissa palveluntarjoajissa tahtoo olla se, että hintataso on myös turhan eurooppalainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Harvalla suomalaisella tiếng Việt sujuu niin hyvin, että siitä tarinoinnista joku paikallinen jotain myös ymmärtäisi...
        Ja jos tässä mainostetussa kioskissa ymmärretään paremmin suomea kuin viereisessä kioskissa englantia, niin mikä ettei tosiaan. Ikävä puoli näissä eurooppalaistaustaisissa palveluntarjoajissa tahtoo olla se, että hintataso on myös turhan eurooppalainen.

        Kyseisessä kioskissa kaikki puhuvat hyvää englantia. suomi ja vietnam sit niiltä jotka sitä puhuu äidinkielenään. Hintataso täysin samalla tasolla kuin muidenkin paikallisten matkoissa. Kioskin omistus 50/50 suomi/vietnam.


    • Anonyymi

      Kyseinen kioski on kiini. Ei mitään toimintaa.

      • Anonyymi

        Pahoittelut että toimistolla oli hiljaista. Olin useamman päivän sairaana ja muu henkilökunta päivät oppaana.


    • Anonyymi

      Kiitos tiedosta. Kierretään kaukaa moinen toimisto niin säästetään rahaa.

    • Anonyymi

      kannattaa vuokrata taxi , 5 tuntia maksoi 1 miljoona dongia.
      käytiin useassa eteläpuolen kohteissa. kuski osasi vähän englantia,

    • Anonyymi

      Onko kokemuksia kambodzan vierailusta, esim pari yötä Sihanoukvillessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      128
      6252
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      65
      5172
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      72
      4300
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      102
      3874
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3655
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3230
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2556
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2539
    9. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      99
      2312
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      69
      2266
    Aihe