boxin ohjelma

onko boxin päivittäminen esim. Finlux 420- ja c-verkko tosiaan pakko tehdä käsin, vai saako sen uusimman version suoraan kaapeliyhtiön verkosta?
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

yritin päivittää boxini niin se jäi jumiin luki odota hetki ja mitään ei tapahtunut tuntiin kiskoin vain johdot seinästä ja käynistin boxin uudelleen. En tiedä 'miksi minulla ei onnistu.

Äänestä
  • Kylläpä se päivitys kesti varmaan varttitunnin T-versiollakin.

    Äänestä

Jos kaapeliboxi jymähtää päivittämisen aikana, niin virtapiuha irti hetkeksí ja eikun homma uusiksi.

En tiedä onko tällä mitään merkitystä, mutta kannattaa laitta boxi jollekin kotimaiselle kanavalle, ennen kuin aloitat päivittämisen.
Itse olen pitänyt Ykkösellä ja tällöin boxi ei ole juminut.

Boxi myös jumii, jos yrität päivittää softa-versiota, joka jo on boxissasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muuten vaan kysyn kirjoitti:

onko boxin päivittäminen esim. Finlux 420- ja c-verkko tosiaan pakko tehdä käsin, vai saako sen uusimman version suoraan kaapeliyhtiön verkosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu