Senco DS275

Terve,

Aikomuksena olisi ostaa nauharuuvain. Tietääkö kukaan minkälainen laturi kyseiseen laitteeseen tulee? Laita hankittaisiin rapakon takaa ja olisi kiva jos selviäisi pelkästään pistokkeen vaihdolla ko. operaatiosta.
31300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laturi on pikalaturi ja muuntaja on sen sisällä ja kooltan varsin suuri.
En tiä jos selviät pelkällä pistokkeen vaihdolla kun jännite on erilainen siellä.

Muuten todella hyvä laite ja toiminut varmasti jo vuoden. Ainoa miinus on painopuolella ja sitten että urakkahommissa voi mennä liiankin hyvin.

mutta toisaalta, et tartte uskoa kun minä en osaa käyttää työkalujani väitti joku älypää täällää soviet-Finland palstassa tänään vain siksi että joku paslode idiootti ei usko että se voi olla rikki jo tehtaalla ja toinen pyssyn tiivisteessä muun muassa oli vuotoja.


että semmonen mies mä on tai sitten hän...
epäluotettava???

Äänestä
  • Vika pasloden pyssyssä ei välttämättä ole sun vaan sen geiraudan halpakaasun. Siinä halpakaasussa ei oo oikeanlaista öljyä ,eli käytä vaan pasloden kaasuja muuten kuivaa tiivisteet. Toisaalta jos lukisit käyttöohjeet ,niin ei tarttis narista täällä palstoilla.

    Äänestä

  • nyt kirjoitti:

    Vika pasloden pyssyssä ei välttämättä ole sun vaan sen geiraudan halpakaasun. Siinä halpakaasussa ei oo oikeanlaista öljyä ,eli käytä vaan pasloden kaasuja muuten kuivaa tiivisteet. Toisaalta jos lukisit käyttöohjeet ,niin ei tarttis narista täällä palstoilla.

    Olen AINA käyttänyt pasloden kaasua. En oo edes koskaan nähnyt missään halpakaasua täällä missä minä asun. Pasloden käyttöohjeessa ei oo paljon.
    Ja olen täysin varma että olen käyttänyt ja putsanut sen käyttöohjeen mukaan vielä silloin kun oli ongelmia.

    Ja jos osaisit edes sen verran lukea tietäisit jo että takuuhuollon jälkeen molemmat toimivat, toistan sulle vielä kerran TAKUUHUOLLON JÄLKEEN MOLEMMAT TOIMIVAT. Sen jälkeen putsasin ne melkein päivittäin pitkän ajan kunnes rupesin testamaan kuinka pitkään se toimi ilman päivittäista huoltoa ja kun sinun olisi pitänyt lukea jo silloin se on toiminut jo puoli vuotta.

    Minä kirjoitin:
    "Yks oli rikki jo ostohetkellä ja toinen vähän myöhemmin vaikka putsasin melkein joka päivä. Nyt en ole putsanut sen puoleen vuoteen eikä silti ole ollut nyt ongelmia. "

    En minä narisee minä vain kerron kylmää faktaa. En minä voi mitään siihen ettet voi uskoa että edes yksi paslodea voi olli rikki jo tehtaalla.

    HERÄTYS TODELLISUUDELLE

    Oot sä muuten pasloden jällenmyyjä kun sä et kestää totuuden?

    En missään nimessä sanonut että kaikki paslodet ovat perseestä. En edes sanonut että mun paslodeni oli perseestä. Vaan, minä sanoin että mulla on ollut ongelmia niitten kanssa ennen takuuhuoltoa, toistan vielä kerran ENNEN TAKUUHUOLTOA. Vikaa ei siis olen mun käytössä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jussi kirjoitti:

Terve,

Aikomuksena olisi ostaa nauharuuvain. Tietääkö kukaan minkälainen laturi kyseiseen laitteeseen tulee? Laita hankittaisiin rapakon takaa ja olisi kiva jos selviäisi pelkästään pistokkeen vaihdolla ko. operaatiosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu