ään nuoremmasta

Anonyymi

Siis oon 16 v ja aloin snäppää yhelle tytölle ja aloin tykää siit se on tosi söpö ja kiva mut ongelma on et se in 07/12 mitä teen pitäskö vaa unohtaa se tyttö

3

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Seukkaaminen" - seksistä puhumattakaan - noin paljon nuoremman kanssa voi tuoda sinulle kosolti ongelmia, mutta ei häntä pakko unohtaa ole. Voihan sitä aina kavereita olla.

      Jos et kuitenkaan koe olevasi tarpeeksi kypsä pitääksesi näppisi erossa hänestä, niin silloin on parempi unohtaa hänet. Väärä valinta voi pilata nuoruutesi.

      • Toisaalta, mikäli osoittautuukin, että aloittaja tykkää 12-vuotiaista loppu elämänsä, voi tuo olla viimeinen kunnon tilaisuus seurustella eettisesti.


      • jokutyyppi19 kirjoitti:

        Toisaalta, mikäli osoittautuukin, että aloittaja tykkää 12-vuotiaista loppu elämänsä, voi tuo olla viimeinen kunnon tilaisuus seurustella eettisesti.

        No oletetaan huvikseen, että neljän vuoden ikäero noin nuoren kanssa seurusteltaessa olisi eettistä.

        Miten eettisenä pidät sitä, että maalailemasi skenaarion tapauksessa poika loppujen lopuksi dumppaa tytön, koska tyttö kasvaa, eikä olekaan kohta enää se 12-vuotias, jollaisista poika tykkää?

        Jos aloittaja on lapsellinen ja fyysisesti kypsymätön (ei millään pahalla) ja tyttö puolestaan ikäistään vanhemman tasolla, niin suhde saattaisi vielä mennä läpi. Se prosessi kuitenkin vaatisi lähes varmasti käräjillä käynnin, koska neljän vuoden ikäero ylittää aivan varmasti poliisin tutkintakynnyksen ja todennäköisesti myös syyttäjän syytekynnyksen.

        Sitäpaitsi 12-vuotias on liian nuori seurustelemaan, olipa vastapuoli minkä ikäinen tahansa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      94
      1855
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      86
      1303
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      117
      976
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      863
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe