mitä teen kun meillä on 3v uros sakemanni ja siltä lähtee ihan kamalasti koko aika karvaa ja sitä on jatkunut jo 3-5 kuukautta. Koitettu on pellavaöljyt ja kaiken moista muuta mutta ei lopu. muuten hyvässä kunnossa jaksaa leikkiä, juosta, syödä kunnolla ja kaikenmoista mut toi karvan lähtö ei millää meinaa loppua. Oisko mitään mitä vois yrittää et se ees vähän hillittyis?
Karvaa lähtee hulluna
6
100
Vastaukset
- Anonyymi
Poikasen paha mennä sanomaan juuta taikka jaata, jollet viitsi kertoa tarvittavia tietoja. Esim. tämänhetkinen ruokinta ja allergiaselvittelyt olisivat kaikkein tärkeimmät tiedot!
- Anonyymi
Tuota ruokintaa mietin minäkin. Eli mitä se syö? Mistään pellavaöljystä nyt ei todellakaan mitään apua ole, eikä muistakaan lisistä, jos ongelma onkin muussa kupin sisällössä.
- Anonyymi
Ei taida syödä mitään.
- Anonyymi
Onko ruoka jotain halpis marketti ruokaa?
Vaihda viljattomaan eläinkaupan merkkiin . - Anonyymi
Allergiat kannattaisi selvittää, jos ravintolisät ei auta. Voisit vaihtaa vähintään vehnättömään ruokavalioon tai raakaruokintaan.
- Anonyymi
Itse aikoinaan luin että isoista koirista saku on eniten karvaavin rotu.
Kyllä karvanlähtöakaan oli se helppo uskoa.
Harjasin sen tänään siistiksi ja aamulla taas oli tuppoa siellä ja täällä. Ainahan koirasta karvaa lähtee oli rotu mikä tahansa (lukuunottamatta villikset jms.) .
Mutta kyllä siitä lähti pari kertaa vuodessa kunnolla ja aina kun uusi karvanlähtö alkoi tuntui että juurihan se edellinen loppui. Pahimillaan se muistutti jotain puliukkoa ulkonäkönsä suhteen.
Totta on että karvaa tulee. Mietin välillä että on olemassa ihmisiä jota tekevät koirankarvasta jotakin. Olisin voinut lähettää heille.
Mutta kaikesta huolimatta sen uskollisuus ja ystävyys oli aina paljon enemmän kuin ne lähtevät karvat. Hyväksyin sen enkä enää riidellyt itseni kanssa asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.703841Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j893222Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1052509Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.161690Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m741495- 991363
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä541330Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1241138- 551093
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä561060