Olen tiitteillyt jo yli 10-vuotta. Alussa meno oli hankalaa, mutta taitojen karttuessa homma alkoi luonnistaa mainiosti.
Ihastuin niin naisten vaatteista, että nykyään pidän jatkuvasti erilaisia ihania satiinisia ja silkkisiä pöksyjä ja rintsikoita, yöllä tietty hemaisevia yöpaitoja.
Aina ei nykyään edes jaksa "laittautua" ulos, vaan tulee mentyä raakasti esim. hame päällä vaikkapa kauppaan. Kesällä käytin naisten uimapukua rannoilla, se on vielä vaaleanpunainen että onhan komea.
Ihmisten reaktioista en juurikaan välitä, kunhan eivät sentään päälle käy.
Vaimo oli alussa tietty ihmeissään, mutta nykyisellään ei ole moksiskaan. Ei muuten hassumpi harrastus tämä...
Ihastuin niin naisten vaatteista, että nykyään pidän jatkuvasti erilaisia ihania satiinisia ja silkkisiä pöksyjä ja rintsikoita, yöllä tietty hemaisevia yöpaitoja.
Aina ei nykyään edes jaksa "laittautua" ulos, vaan tulee mentyä raakasti esim. hame päällä vaikkapa kauppaan. Kesällä käytin naisten uimapukua rannoilla, se on vielä vaaleanpunainen että onhan komea.
Ihmisten reaktioista en juurikaan välitä, kunhan eivät sentään päälle käy.
Vaimo oli alussa tietty ihmeissään, mutta nykyisellään ei ole moksiskaan. Ei muuten hassumpi harrastus tämä...
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ois kiinnostavaa kuulla onko tullut kommentteja...
Junassa kerran konnari tokaisi, että laittaisit housut jalkaan.
Joskus on tullut uteliaita pitkiä katseita, mutta muuten ihmiset ovat joko välinpitämättömiä (korrekteja?!?) tai eivät yksinkertaisesti huomaa mitään outoa olevan tekeillä.
silti, olisittepa nähneet parin pisnesmiehen ilmeet, kun meikä tuli kadulla vastaan kukkapaidassa, lyhyessä mustassa hameessa, avokkaissa ja kantaen nättiä käsilaukkua. Sitä kohtaamista jaksan hihitellä aina vaan, niin että kuinka pienellä sitä saakin joidenkin maailman hetkeksi tolaltaan.
Yleisenä huomiona olen pannut merkille, että naiset ovat paljon tarkempia huomaamaan "poikkeamat" pukeutumisessa.
Ikä myöskin antaa suuntaa suhtautumiseen, teinit ja "vanhat" naiset ovat hämillään tai vähän närkästyneitä, kun taas tämä väliporukka ottaa lunkimmin.
Kiva kuulla vähän reaktioista. Mulla oli prosessissa sellainen välivaihe, jolloin tuli kommentteja. Niinkuin kapakassa: "Onks sulla munat? Tai lapsi kysyy takanani äidiltään: "Oliks toi setä vai täti?. Se välivaihe kesti ehkä puolisen vuotta, sen jälkeen ei oo kuulunut enää mitään. Jollain tapaa ehkä vähän kaipaakin tota "hassua aikaa". Mutta se on nyt lopullisesti ohi. Menen liian hyvin läpi, jotta kukaan kommentoisi.
Minäkin ilmeisesti menen jo hyvin läpi, kunhan jaksaa huolella valmistautua ja laittautua.
Mutta aina ei viitsi/jaksa nähdä kaikkea vaivaa, joten tulee pukeuduttua ilman sen kummempaa.
Aluksi mietin, teenkö hallaa tiitelle näin menetellessäni. Mutta eihän se niin mene, kyllä täällä on tilaa kaikille kukille.
Sen olen varonut, ettei sukulaisten tarvitse tietää asiasta mitään. Se voisi olla turhan kiusallista ja vaikeata heille.
mies naisten vaatteissa ja meikeissä on kiehtovampi asia kuin naisena läpimenevä mies
Karvat pitää tietenkin poistaa sääristä ja kasvoista
Hoikka tyylikkäästi meikattu mies jakkupuvussa ja korkkareissa on kiehtova ilmestys
Miksi näitä ei nähdä enemmän
http://www.kihvelisoikoon.com/art_cleaningwomen.php
miehet jakkupuvussa näyttää kiehtovilta
Mä menen laittautumatta ja meikittä naisesta. Joskus mietin saisko musta miehen näköistä enää ollenkaan. Ainakin rinnat pitäis survoa jotenkin piiloon.
Nykyaikana ihmisten pitäisi jo ymmärtää ja hyväksyä transvestiitit normaalina asiana
Jos mies tuntee tarvetta pukeutua naiseksi on se yhtä normaali tarve
kuin syöminen ja nukkuminen
Jos on se yhtä normaalia kuin syöminen ja nukkuminen, niin miksi kaikki eivät tunne tarvetta pukeutua naiseksi?
joku tykkää syödä erikoisia ruokia ja joku pukeutua naiseksi
normaalia molemmat
Se on yhtä normaalia mutta monista asioista tulee totuuksia, jos niitä ei koskaan kyseenalaisteta. Ihmiskunta on yhteisesti sitä mieltä, että naisen vaatteita käyttävä mies on sairas pervo, koska näin on päätetty. Miesten vaatteita käyttävä nainen on sitävastoin rohkea rajojen rikkoja,itsenäinen upea ihminen. Todella järkeenkäyvä johtopäätös. Mutta kuten monissa muissakin asioissa, tässäkään ei nähdä metsää puilta.
Käytän sillointällöin korkokenkiä, vaikka ihan kohtuu tavis keski-ikäinen mies olenkin. En vieläkään kaikiaan ymmärrä itseäni, mutta asiassa on jotakin "pakonomaista", enkä koe sittenkään loukkaavani muita ihmisiä. Luulisi vapaamielisyyden olevan joistakuista myös jännitävää, ihanaa..
- välikädessä elävä -