Pidättekö kiusoittelusta?

Anonyymi

Verbaalisesta siis, sellaisesta leikillisestä sanailusta. Mieluummin kahden kesken vai isommassa porukassa? Vai onko se ärsyttävää tai peräti loukkaavaa? Miten reagoitte kiusoitteluun?

8

153

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toimii, jos sen tekee taitavasti, tosin omassa tuttavapiirissä sitä teen lähinnä minä ja silloinki usein juhlatunnelmissa. Aika tarkkaan kyllä katsoisin, ketä näin lähestyä, ei ehkä puolituttuja vaan ihmisiä joita jo tuntee paremmin. Kiusallistakin se voi olla, jos tulee henkilöltä josta et ole itse kiinnostunut tai esim varatulta. Kahden kesken lienee parempi, jos sillä jtn tavoittelee. Kovin äänekäs kiusoittelu isossa porukassa tuntuu vähän mauttomalta, jollei sitten ole kyse hyvien ystävien välisestä nokittelusta. :)

    • Anonyymi

      Tykkään todella paljon. En pidemmän päälle jaksa lainkaan sellaista kiva-kiva hymistelyä, pieni härnäys kuuluu hyvään flirttiin ja luo terveellistä kitkaa.

    • Anonyymi

      Tykkään

    • Anonyymi

      Ehdottomasti :) erityisen mukavaa jos toinen osapuoli lähtee siihen mukaan.

    • Anonyymi

      Minä tykkään, kahden kesken kivaa eikä yleisökään haittaa, pikemminkin päinvastoin ;)

      • Anonyymi

        Ja reagoin yleensä samalla tyylillä sekä tulen hyväntuuliseksi loppupäiväksi :)


    • Anonyymi

      Kaikki eivät muuten pidä. Eräskin nainen ihan suuttui, kun sanoin jotain leikillistä. Toiset odottavat asialinjaa tai ovat hyvin tarkkoja millaista huumoria saa olla. Itse siis kyllä tykkään huumorista ja kiusoittelusta.

    • Anonyymi

      Voitko antaa esimerkkiä?

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      40
      2586
    2. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      55
      1092
    3. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      66
      921
    4. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      59
      874
    5. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      783
    6. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      11
      710
    7. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      61
      691
    8. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      634
    9. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      81
      617
    10. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      65
      613
    Aihe