Haluan tehdä omalla toiminimellä keikkaa helsingissä ja kysyisin mikä olisi hyvä hintapyyntö siivoukselle kun tarjotaan vain työ ei välineitä.
Ja miltä firmoilta löytyy keikkaa olen alustavasti kyselly sol ja nää muut isot ja aika nihkeitä on ollu,mistä johtuu?
Mitä niille pitää sanoa että tarjoavat keikkaa?
ei sarkastisia vastauksia kiitos!
Ja miltä firmoilta löytyy keikkaa olen alustavasti kyselly sol ja nää muut isot ja aika nihkeitä on ollu,mistä johtuu?
Mitä niille pitää sanoa että tarjoavat keikkaa?
ei sarkastisia vastauksia kiitos!
Vastaukset 1
Vanhimmat
noh teit aika monimutkaisen kysymyksen!kilpailu on kovaa!et oikeastaan pääse tarjoomaan sillä isoilla"on kiinteät hinnat joita tarjoo!
sol haki kyllä mm:mollin sivuilla aliurakoitsijaa/urakoitsijoita!
lassila&tikanoja käyttää paljon aliurakoitsijoita!mutta jos haluat lyädä itsesi läpi markkinoilla niin aluksi onkin tyydyttävä melkein mihin vain!otettava keikkaa ja tuurauksia ja annettava näyttöä!
myyntiä jos ei saa-pysty myymään niin kannattaa ajoittaa kesäkuun alkuun mainostaminen,sillä heinäkuussa on isoilla lievä paniikki saada työntekijöitä!
jos tavoittelet tähtiä,etkä ole valmis ottamaan ne huonommatkin keikat tms alussa niin et ehkä saa mitään!varaa on valita kun on näyttöä!
-tuntipalkka harvemmin on näissä"mitä isompi alue sen pienempi tuntikorvaus!
ja tosiaan hinnat kerrotaan sinulle ota tai jätä periaatteella!ottaa kannattaa,ja tehdä hyvin työt ja sitten nostatattaa!jos teet esim solli/lassila tai melkein mikä vain!niin välistä ottavat ja paljon!se on hyvä tieto kun olet tehnyt vaikka 2.kk.työt hyvin!kyllä se hintakin nousee!