Autonvuokraus Kaliforniassa

Anonyymi

Kaipailisin kokemuksia eri autonvuokraus firmoista esim. Alamo? Onko joku firma, jota kannattaa välttää?
Takoitus olisi ajella loppusyksystä reitti San Fransico - Yosemite - Reno - San Fransisco. Vinkkejä reitille otetaan mielellään vastaan :)

3

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alamo on ollut hyvä. Traveltab kannattaa ottaa vuokraukseen mukaan, sisältää navigaattorin lisäksi siirtorajattoman nettiyhteyden neljälle.

    • Anonyymi

      Economycarrentals.com kautta kannattaa kokeilla, samoin Kayak.com..harvoin saa suoraan esim Alamolta edullisemmin kuin tuolta.

      Kaliforniassa vuokraaminen on siitä näppärää, että harvoin - jos koskaan - tulee lisämaksua siitä, että palautat auton jonnekin toisaalle..esim Vegasiin tai Friscoon...pitkiä matkoja varten voit ottaa SUV:in, palauttaa sen ja kruisailupäiviksi esim Mustangin.

    • Anonyymi

      Paljonkos toi traveltab maksaa ja mikä nopeus? Pikkurahalla saa tilattua Suomeen määräaikaisia rajattomia liittymiä esim DBS simtradelta..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      131
      6468
    2. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      73
      6402
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      378
      6236
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      347
      4026
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2462
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2379
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      131
      1466
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1374
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      193
      1175
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      64
      990
    Aihe