3 mannea sai tuomion lievän sellaisen Alavuden käräjillä.Olivat ryöstäneet iäkkään pariskunnan vieneet omaisuutta ja rahaa.Anastaneet eräältä mieheltä pankkikortin.Pahoinpidelleet toista miestä jne.,eikö jo olisi käynnistää siperianjuna?Saataisiin nämä vasikat pois häiritsemästä.
jälleen
kerran
6340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ruotsissa asuu suomalainen pariskunta ketkä tappovat lapsensa ja piti pakasteessa sitä 3vuotta ennenkö lapsen veli sit ilmotti poliiseille, ja akka on vieläki vapaa mutta mies linnassa, ketähä sinne siperian junaan kuuluisivat, mustalainen tekee pahoja mutta antavat kumminki pienille viattomille lapsille rauhan, lapset on pyhää ei niitä saisi tappaa
Niin näinko paljon mustalaiset arvostaa vanhempia ihmisiä, et menee ja ryöstää vanhemman pariskunnan?Vai arvostatteko vain oman heimon vanhempaa sakkia?Eikös me kaikki ihmiset olla samanlaisia rotuun ja ikään katsomatta, joten jättäkäämme mummot rauhaan!
ollaan vaan niille hyviä ketkä on meille hyviä, ainakin minä olen, ja te ette kunnioita omia vanhuksia niin miksi meijän pitäis kunnoittaa teijän omia
Seli seli tekopyhyys on tän palstan mustalaissaastoilla kyllä huipussaan, jatkuvasti ryöstätte aikuiset alhaset romanit myös lapsia. Tapauksia löytyy vaikka kuinka paljon.
By the way, oote todella säälittäviä ku ette osaa sopeutua yhteiskunnan sääntöihin, kun teille sanoo jotain mikä pitää paikkansa niin heti itketään rasismista ja yleistämisestä. Siinä ei ole rasismia ja yleistämistä todellakaan, jo historianne kertoo karua kieltään, teidät ajettiin aikoinaan Intiasta pois koska kulttuurinne on rikollinen. Ja sama homma on jatkunut 1000 vuotta, kertoo kyvyttömyydestänne kehittyä.
tuo mitä sanoit ei ollu mitään totuutta
Jos manneisä puukkoaan heiluttaa humalassa "kavereilleen" pienen tyttärensä vieressä katsoen tai kun manneäiti laittaa asunnon kauniit esineet lääkepöllyissään palasiksi jälleen lapsosen paikalla ollessa niin onko se oikein,onko teille mikään maailmassa pyhää?!!Taitaa koko mustalaiskansa olla tekopyhiä,pahuus ja kierous tulee aina esille.