Mitäköhän mahtoi tapahtua näille avari -haltioille? Pmentohaltioitakos ne oli 'selkokielellä'? Mikä niiden kohtalo oli? Jos ne 'sulautui' johonkin muuhun heimoon niin mihin? Menikö ne Länteen? Vai mitä?
Selventäkääs tyhmälle :)
Avari?
3
496
Vastaukset
- Mörri
Avari, eli ne haltiat, jotka eivät olleet eldaria, jäivät Keski-Maahan. Koska Keski-Maa oli kuoleman alainen mutta haltiat kuolemattomia, heille kävi niin, että he vuosituhansien saatossa haipuivat olemattomiin - samalla tavoin kuin sormusaaveet - niin, että he olivat yhä elossa, mutta kuolevaiselle silmälle näkymättömiä.
Vain eldar, jotka muuttivat Kuolemattomille Maille, säilyttivät fyysisen olemuksensa.- Viisaampi
Kirjoitit:
heille kävi niin, että he vuosituhansien saatossa haipuivat olemattomiin - samalla tavoin kuin sormusaaveet - niin, että he olivat yhä elossa, mutta kuolevaiselle silmälle näkymättömiä.
HAH MITÄ TUUBAA!!!
Mitä tuut tänne säveltämään omias!
Ei ne mihikään haihtunut, pässi, ne meni Kuolemattomille Maille! - reeruu
Viisaampi kirjoitti:
Kirjoitit:
heille kävi niin, että he vuosituhansien saatossa haipuivat olemattomiin - samalla tavoin kuin sormusaaveet - niin, että he olivat yhä elossa, mutta kuolevaiselle silmälle näkymättömiä.
HAH MITÄ TUUBAA!!!
Mitä tuut tänne säveltämään omias!
Ei ne mihikään haihtunut, pässi, ne meni Kuolemattomille Maille!mitä täällä selitetään. :D LOL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672824
- 2012097
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.562012- 711776
- 921658
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91541- 841268
- 811080
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2001041- 951039