Juomista..

Kertokaas jotain hyviä sekotuksia? Esim. koskenkorvan kanssa. En kuitenkaan pidä kauheasti alkoholin mausta, että mikä peittäisi sen hyvin? Tai jotain vähän laimeampia hyviä juomia?

Niin ja olen kyllä ihan aikuinen :)
101125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

en itsekään kauheasti pidä viinasta, mutta onhan niitäkin nyt tullut pakostakin juotua..
hyviä ovat ainakin kelkka (tuoremehua ja passoaa)
malibukokis (malibua ja kokista)
Marjanne (ööh... maitoa, minttuviinaa..)
kaiken a ja o on se, ettei viinaa laita liikaa! =)

Äänestä
  • mun mielestä on tosi hyvää jos laittaa spraittia ja jotain mehutiivistettä sekaisin ja sitten päärynälimsaa tai mustaherukka limsaa...
    on kokeiltu myös tomaattimehua ja viinaa ja kylmää maitoa ja viinaa jossa hiukan(n.1tl kaakaojauhoa mukilliseen) (viinaa 2-4 cl)

    Äänestä

energiajuomat (battery, ED) peittävät hyvin!!

Äänestä

Sotke spraittia ja koskenkorvaa niin spraitti peittää aika hyvin viinan maun. ja toinen on et kossua ja batteryä ja yks hyvä kans on jekku battery eli jäägermaisteria ja batteryä se on ihan jees.

Äänestä
  • ............itse tykkään lantrata viinat fantaan. Se on hyvää :D.

    Äänestä

  • ei kannata ainakaan viinaksia spriteen blandata. ei peitä makua kovinkaan hyvin...
    sitten jälkeenpäin kun haluat raikasta limua, spriteä, niin ei maistukaan enää niin kovin hyvälle.


    mieluiten energiajuomiin tai appelisiinimehuun!!

    Äänestä

omppumehua ja kossua, aikas hyvää on jos haluu vaihtelua.

Äänestä

puuha-pete peittää iha helvetin hyvin viinan maun

Äänestä
  • Peittää viinan maun, jos tykkää vaan sen mausta.
    Gin -tonic on myös yks..
    Sit kossu-passoa-tuoremehu
    mariannessa on 2 cl minttulikööriä, 2 cl kaakaolikööriä ja maitoa.

    Äänestä

  • hei. millä limsalla viiniä kannattaisi lantrata?? :o

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tytteli kirjoitti:

Kertokaas jotain hyviä sekotuksia? Esim. koskenkorvan kanssa. En kuitenkaan pidä kauheasti alkoholin mausta, että mikä peittäisi sen hyvin? Tai jotain vähän laimeampia hyviä juomia?

Niin ja olen kyllä ihan aikuinen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu