Hei,
Jäähdytinnesteen merkkivalo syttyy parinkymmenen sekunnin kuluttua käynnistämisestä tai ajon aikana. Toisinaan taas ei..
-Nestettä on riittävästi ja sitä ei häviä tai vaju
-Uusi paisuntasäiliö ja korkki vaihdettu
-Jäähdytinnesteen lämpötila-anturi vaihdettu uuteen
-ajettaessa lämmöt ei nouse punaiselle, normaalit
-auto VW POLO IV HATCHBACK (9N) 1.2 12V (64 HV, VM 2001
Mistä vielä etsiä vikaa merkkivalolle?
Jäähdytinnesteen varoitusvalo
Anonyymi
3
135
Vastaukset
- Anonyymi
Vikaa ei tarvitse etsiä, sait kaikki viat kaupan päälle. VW on tunnettu mystiikasta, mutta ethän sinä onneton uskonut. Laita teippi sen v-valon päälle jos häiritsee, kyllä se sitten hajoaa ja vika löytyy korjaamolla. Upeita ajohetkiä volkkarilla.
Ps. eihän penkin selkänoja nitise? Jos nitisee pura koko penkki ja ruiskuta rasvaa niveliin. - Anonyymi
9 N Poloa ei ole ollutkaan vielä 2001 vuosiluku väärin tai koko juttu keksitty...
- Anonyymi
Kansihalki luultavasti imaisee ajossa paisarin vajaaksi elii tehdasvikainen lotjake?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 524538
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1494187- 673832
- 1253800
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans433625Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe773453- 983021
- 542875
- 252696
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142404