Hoeng gong kuuluu kiinalle eikä Iso-Britannialle!

Anonyymi

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4afa707c-c794-42f4-a54b-06f90db8eb8c
Voittaakseen uuden järjestelmäkonfliktin Yhdysvaltojen ja Euroopan on tehtävä sopimus Iranin kanssa ja keskitettävä voimansa siihen, että kiinalainen autoritäärisyyden malli ei voita kamppailua maailman ihmisten sieluista. TÄMÄ TIETÄÄ KOLMATTA MAAILMANSOTAA!
Kiina ei kamppaile mistään ihmisten sieluista ensinnäkään. Englanti haluaa vain turmella Kii"nalle" huonoja pandoja. Englannin on parasta pysyä poissa Hoeng gongista! Kiina haluaa pitää pandansa ja kunnioittaa niiden pandoja ilman että Kii"nalle" tehdään pahaa mitä ollaan tehty jo Hoeng gongin "pandoille". Pandat voivat paremmin jos annamme Kiinan pitää Hoeng gongin ilman että Englanti luo mellakoita Hoeng gongiin.

1

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SUOMI TUKEE HONG KONGIN HALLINNON LAILLISUUSPOLITIIKKAA !

      Suomen kansa on kokenut aikanaan Lapuan liikkeen terrorin ja vàkivallan. Ulkomailta ohjattu diktatuuria havittelevan sotaherran kaappausyritys Màntsàlàssà. Viisas laillisuusmielinen Carrie Lam on maltillaan pelastava honkongin-kansan imperalismin agressiolta ja uudelta siirtomaasorrolta, samoin kuten Suomen kansa ei taipunut 1932.

      https://is.mediadelivery.fi/img/978/670fbc597bc94ea9aae646ba2740316d.jpg.webp

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3447
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2096
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      223
      1490
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1241
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1211
    6. 37
      1121
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1063
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      994
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      39
      974
    Aihe