Scenic -99 lämppäripolttimoiden vaihto

Moi !

Onko kenellekään kokemusta lämppäripolttimoiden vaihdosta? Ilmeisesti siellä on 3 pikkupolttimoa ja nyt yksi on pimeänä. Ajattelin kysäistä ennenkuin käyn paikkoja rikkomaan. Kiitos etukäteen !
2313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luulisi niiden olevan vaihdettavissa.

Ps. Mikä on lämppäripolttimo ?????
Valista vähän.

Äänestä
  • Tarkennan siis että lämmityslaitteen polttimot, taitaa olla kolme kappaletta, 2 palaa ja yksi pimeänä. Pimeänä on se säädin mistä käännetään tuulettimen nopeutta. Olen jo tutkinut sen verran että kun tuhkakupin avaa, vierestä löytyy muutamia ruuveja. mistä mahdollisesti keskikonsolia saa auki? Itse lämppärin säätimet tuntuvat olevan melko tiukassa, en ole vielä uskaltanut vetää niitä pois, lähtevätkö edes?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaitsu kirjoitti:

Moi !

Onko kenellekään kokemusta lämppäripolttimoiden vaihdosta? Ilmeisesti siellä on 3 pikkupolttimoa ja nyt yksi on pimeänä. Ajattelin kysäistä ennenkuin käyn paikkoja rikkomaan. Kiitos etukäteen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu