Autostudio B-504

Terve!

Kaverin autossa on vanha B-504 vahvistin ja nyt se pitäisi sillata 3 kanavaan. Miten onnistuu? Ohjekirjat on hukassa. Laitteessa on valintakykin 4/3/2 kanavaa, josta oletettavasti valitaan 3, mutta miten kaiutin ja rca-johdot kytketään?

tiedoista kiitollisena

Jakke
2550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

RCA:t jaetaan neljäksi joko jako palalla tai haarajohdolla. Näin saadaan singaali kummallekkin osastolle.

Äänestä
  • Joo rca:t on jaettu, koska vahvistinta on käytetty 4-kanavaisena, mutta nyt se pitäisi saada 3-kanavaiseksi. (erillissarja subbari)

    omassa spl:ssä siltaus tehdään niin että kaiuttimen johdot kytketään kanavaparin eri kanaviin. (plussa 1-kanavan plussaan, miinus 2-kanavan miinukseen)
    Autostudiossa tämä ei toiminut.

    jakke

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jakke kirjoitti:

Terve!

Kaverin autossa on vanha B-504 vahvistin ja nyt se pitäisi sillata 3 kanavaan. Miten onnistuu? Ohjekirjat on hukassa. Laitteessa on valintakykin 4/3/2 kanavaa, josta oletettavasti valitaan 3, mutta miten kaiutin ja rca-johdot kytketään?

tiedoista kiitollisena

Jakke

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu