Sattuipa kerran niin että muuan taikuri, joka oli etevä vatsastapuhuja, lähti lomailemaan maaseudulle.
Maantiellä kävellessään hän kohtasi hevosta taluttavan rengin.
"Hei, minäpä sitä olen semmoinen mies jotta minä osaan puhua eläinten kanssa"; sanoi taikuri rengille.
"En usko"
"Kyllä osaan, katsohan". Taikuri Kyseli hevoselta kuulumisia ja hevonenhan vastasi. Renki katseli ihmeissään mutta epäili että taikuri kyllä nyt jotenkin häntä huiputtaa. Rengillä oli mukanaan koira. Taikuri rupesi jututtamaan koiraa ja koirahan vastasi. Renki oli ihmeissään vaan sanoi ettei hän vieläkään usko.
Tien viereisellä laitumella oli lampaita. Taikuri sanoi rengille: " Vai et vieläkään usko. Juttellaanpas lampaiden kanssa".
Renki hätääntyi: " Äläkä puhu niiden Lampaiden kanssa. Ne vaan valehtelee"
Vatsastapuhuja
Nojoo
2
1003
Vastaukset
- pekka P 7 WEE
vatsasta puhujat ovat täysiä hulluja miten he sen tekevät en minä ainakaan niihin usko olkaa hyvä ja haistakaa vittu
- Uki
Oletko ollut lampaiden kanssa tekemisissä, vai onko vaan muuten huono omatunto?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175103Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352018
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481888Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171700"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117957Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää50855Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664