TANJA ON LEGENDA!!!

!!!!!!

URAAAAAAAAAAA>!!!!!!!!!!!!

5

508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sieni

      on kaljaa!!!

    • nyt

      kuitenkaan liioitella, hyvä, että voitti, mutta legendaksi on kyllä vielä matkaa ja luulen, että ensi talvena ei enää juhlita.

    • Oluenmainostajat helvettiin!

      Ei enempää voisi harmittaa. Haiseva olutmainostaja ja rahanahne pallinaama voitti.
      Hesarin toimittaja ihmetteli, kun Tanja maalialueella viittilöi avustajilleen, että nämä toisivat äkkiä olutmainoslipan, jotta se näkyisi tv-haastattelussa.
      On melkoisia häpeätahroja nämä hiihtourheilijat, sukset kulkee mukaan palkintopallille ja ainuttakaan kertaa ne eivät unohdu pois tv-haastattelusta. Joka neliösentti vaatteissa on varattu firmojen logoille. Kaikki mitä tehdään, tehdään sponsorien ehdoilla, jotta vain ei yksikään euro jäisi saamatta.
      Tyylitajua ei nykyisillä urheilijoilla ole kuin ihan muutamilla, hiihtourheilijat ovat kaikkein tyylittömimpiä ja Tanja, kova bisnesnainen, on pahinta, mitä suomalaiselle urheilulle on aikoihin tapahtunut.

      • Ekitalo

        Sanoppa yksikin joka ei noin tekisi?

        Tajua nyt,että siitä ne sen vuoden tilin tekee ja mielellään firmat tuollaista tukee joka näkyy ja on eduksi firmalle.

        Taidat olla tosi katkera kun et itse tuohon pysty.

        Tanja ja Kalle on mitä parhaita mainoksia Suomelle
        nuoria,raittiita ja menestyviä.

        Itse olen kyllä raivoraitis ja en kannata olut ja tupakka mainoksia.

        Minulle tälläiset menestyvät talviurheilijat ovat ihania ihmisiä.

        Johtuu siitä ,että harrastan itsekkin monenlaista liikuntaa. Esim.hiihtoa.


    • ---------

      HS:ssa oli tänään kuva Poutiaisesta. Toisessa kädessä sukset, niihin kytketty sauvat mainosteksti näkyen, siteiden mainoshihna. Toisessa kädessä mainoshanska, päässä olutmainoslippa. Lisäksi hiihtomonot oli olkapäillä. Luulisi olevan aika raskasta kantaa tämmöistä määrää tavaraa mukanaan...no, ilmeisesti tieto siitä, että rahaa tulee taas olutfirmalta kannustaa kantamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      277
      2885
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      47
      2280
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1987
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      113
      1717
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1644
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1365
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1307
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1161
    Aihe