Koirankakasta valitusta

On se kumma, että täällä Kirkkoaholla päin pikkupenskat pask****ttaa jäniskoiraa toisten pihoihin. Ei meidän omakaan koira pyllistä pihaan, ellei ole maha sekaisin. Sen ymmärrän vielä jos pyörätien ojanpenkalle teettää, mutta että päästää pihaan niin pitkälle mistä nurmikkokin leikattu. Voe helevata!
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

On se kumma että tästä aiheesta jaksetaan valittaa.. katsokaa kun käytte ukkoni niin penkat on täynnä kaikenlaista roskaa joka ei tule maatumaan ollenkaan.. Tupakka askit ja tumpit. Pienet on teillä ongelmat.

Äänestä
  • Roskaaminen on tyhmää, joten miksi koiran paskattaminen toisten pihoille on sen fiksumpaa?

    Äänestä

Onko jäniskoira koiran ja jäniksen risteytys?

Äänestä
  • Joo se juoksee kuin jänis ja paskantaa ja haukkuu kuin koira.

    Äänestä

Poliisikoira näkyi olevan, kun riippui pistoolin piippu mahan alta. Vein paskakasan omistajan postilaatikkoon

Äänestä

Et vieny kumminkaan, kunhan suutas soitat, olet vällykkä rapamaha

Äänestä

On sitä
Naamaa täällä valittaa kun ei sitten uskalleta mennä naamatusten sanomaan asiaa

Äänestä
  • Haitarimies on tyylilleen uskollinen.

    Äänestä

Näitä koiranomistajia riittää, jotka ei osaa pitää koiraa kuin ihmiset, vaan paskatetaan koira minne sattuu. Sentään jotain tapoja pitäs olla. Huono vertaus tuossa aiemmin, että penkat täynnä roskia ja tupantumppeja, se kun ei taida oikeuttaa paskattamaan koiraansa minne sattuu?

Äänestä

Jätetäänpäs koiranpaskajutut keväälle viralliseen valitusaikaan, siis ennen kissankusivalituksia.
- valitusvalvoja

Äänestä

Työpaikkavalittajat on vielä rasittavampia kuin koirankakkavalittajat. Yksi mätä omena pilaa muitten päivän, aina on naama vinossa.

Äänestä

talvellahan se vasta on, kun aikuiset vanhat jäärät ulkoiluttaa, oikein odottavat että on lumet kolattu, taktikoi koiran kusemaan vähintään ja bonusta jos kakankin saa väännettyä henkilökohtaisen alueeni tulokohtaan

terveisiä lähettävät minulle tuolla kelta ruskealla tavalla

pitäskö siinä päivystää ja odotella.. ? miten aluettaan saa puolustaa jos tunkeutuu väkisellä?

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On se kumma, että täällä Kirkkoaholla päin pikkupenskat pask****ttaa jäniskoiraa toisten pihoihin. Ei meidän omakaan koira pyllistä pihaan, ellei ole maha sekaisin. Sen ymmärrän vielä jos pyörätien ojanpenkalle teettää, mutta että päästää pihaan niin pitkälle mistä nurmikkokin leikattu. Voe helevata!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu