Re 4

Onko teillä tietoa, että onko re 4 raakuutta vähennetty Japanin tai USA:n peleihin verrattuna?
1215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

viestissäsi ei lue missään että onko EUROOPAN VERSIOSTA leikattu/sensuroitu jotain osia. Mutta koska olen näin viisas, tiesin mitä tarkoitit ja vastaan kysymykseesi; EI OLE SENSUROITU!







Ja Japanin versio on ainoa jota on sensuroitu (leonin pää ei irtoa)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt kirjoitti:

Onko teillä tietoa, että onko re 4 raakuutta vähennetty Japanin tai USA:n peleihin verrattuna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu