vinkkiä kaivataan

Mitenköhän saisin PowerPointin aloittamaan esityksen suoraan kun avaan tiedoston? Asiallisia neuvoja, kiitos.
3495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tallenna esityksesi pps-muotoon, niin se klikattaessa käynnistyy suoraan. Oletuksena on ppt, jolloin se avautuu PowerPointiin.

Äänestä
  • ei aukee vaikka nimeäiskin sen pps muotoon

    Äänestä

  • ei aukee vaikka nimeäiskin ... kirjoitti:

    ei aukee vaikka nimeäiskin sen pps muotoon

    tarkennetaan nyt vielä, että täytyy valita Tiedosto - Tallenna nimellä ja valita tallennusmuodoksi pps. Ei siis pelkällä nimeämisellä onnistu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Mitenköhän saisin PowerPointin aloittamaan esityksen suoraan kun avaan tiedoston? Asiallisia neuvoja, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu