Danfoss patteritermostaatti

Lämmityspatterissa on Danfoss merkkinen termostaatti joka säätää patterin lämmön. Mitenkä tuon termostaatin saa irti patterin venttiilistä. Termostaatissa ei ole minkäänlaista kiinnitysruuvia?
4141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On ne ohjeet ollut täällä joskus, laita haku tuolta oik.yläkulmasta.
Siellä alapuolella oli joku pieni saranoitu klipsi jonka avaaminen irrotti lukituskynnen, että termaria pystyi kiertämään irrotuskohtaan. Joku jousikin samalla virittyi että lukittuu sitten uudestaan paikalleen pantaessa.

Äänestä

Kierrä juuressa olevaa mutteria vasempaan niin termostaatti irtoaa kierrän uudelleen ja näin vitität sen ja työnnät paikalleen niin se laukeaa ja lukkiutuu- Näin yksinketaista se oln, Ei tarvita mitään työkaluja, Toivottabvasti ohjeet autoi enempi kuin Danforsin omat ohjeet

Äänestä
  • Ei niissä nykyisissä mitään mutterita ole. Klik-kiinitys.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei niissä nykyisissä mitään mutterita ole. Klik-kiinitys.

    On niissä sellainen kierrettävä rengas, mutta se ei kierry ennen kuin avaa sen salvan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lämmityspatterissa on Danfoss merkkinen termostaatti joka säätää patterin lämmön. Mitenkä tuon termostaatin saa irti patterin venttiilistä. Termostaatissa ei ole minkäänlaista kiinnitysruuvia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu