Mitä hyötyä rippikoulusta on?
Riparin hyöty
15
123
Vastaukset
- Anonyymi
Oman kokemukseni perusteella: saat kavereita, saat rahaa (hehehe), saat uusia kokemuksia ja muistoja sekä opit Jumalasta (ei sillä että itteeni se ois kiinnostanu mut tunnen monta ketä alko uskomaan riparilla)
Terveisin tänä kesänä riparin käynyt- Anonyymi
Jumala on satua ja höpötystä. Siinä kaikki tieto, mitä siitä tarvitset.
- Anonyymi
Itselleni oli ainut hyöty riparista iso kasa rahaa jonka sain sukulaisiltani
- Anonyymi
Säästyin siltä hölmöilyltä ja pappien aivopesulta, kun en mennyt ripariin. Olen nyt keski-iän ylittänyt aikuinen ja ei ole kaduttanut.
Rehellisenä ihmisenä, en pystyisi olemaan pappi.
- Anonyymi
Sain mopoauton kun en mennyt ripariin. Nyt on auto täynnä kavereita. Kimmat on huutaen tulossa kyytiin.
- Anonyymi
""Mitä hyötyä rippikoulusta on?""
EI MITÄÄN - Anonyymi
Ryvetäänkö riparilla pyhän lehmän paskassa niin kuin uskovaiset tekee Intiassa?
- Anonyymi
Kavereita ja rahaa. Opit myös vähän lisää kristinuskoon liittyvistä asioista.
- Anonyymi
Kristinuskoon liittyy ristiretket, noitavainot ja pakkokäännytykset. Nämä kiinnostaa erityisesti minua.
Miten näitä käytiin läpi?
- Anonyymi
En itse ole kristitty eli en ole käynyt Riparia. Mutta suurin osa on ainakin mennyt rahan takia
- Anonyymi
Kaikki jättää riparin uskovaisina ja ja tunnustavat julkisesti uskovansa jumalaan.
- Anonyymi
Joku haaveilee kirkkohäistä ... Mitä hienoa siinä on?
Rinsessa häitä voi juhlia ilman kirkkoakin ja ei tarvitse kuunnella papin jumala ja jeesus satuja. - Anonyymi
Ripari pilasi ainakin minun elämän. Uskon että näin on käynyt monelle muullekin. Moni vaikenee.
- Anonyymi
Onneksi uskistuin riparilla. Ripari sai minut tilaamaan 200kg pyhän lehmän paskaa. Ohjeissa luki että kun siihen lisää välillä vettä, niin se pysyy notkeana.
- Anonyymi
Paskassa rypeminen auttaa minua ihan oikeasti. Tunnen voivani paljon paremmin.
Tästä tulee vielä hitti. Toivon että Intiassa paskaa riittää vientiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911919Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771753Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051550Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1811441Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881028- 51997
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56958- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40931