Kotikeisari tarjoaa ei oota. Kotikeisari vei rahat, mutta ei tullut siivoamaan.
Eli tarjosivat siivoustarjous seteleitä Facebookissa ja ostimme yhden hintaan 109 euroa. Koitti siivouspäivä eikä siivoojia näkynyt. Soittoihin ei vastattu eikä mese viesteihin. Minut suljettiin messengerkeskustelusta.
Poistavat kaikki huonot kommentit sivultaan. Ja poistivat minut heidän sivultaan.
Tämä lafka tekee myös remontteja sekä vuokraa pakuja.
Teimme rikosilmoituksen, teethän sinäkin.
Onko muita huijattuja?
Kotikeisari
5
1121
Vastaukset
- Anonyymi
Meitä on kuulemma ainakin 20 huijattua. Ostin lahjakortin, jota en koskaan saanut lunastettua. Firman kotisivut ja Facebook-sivut viime päivien aikana kadonneet. Rikosilmoitus ehdottomasti kannattaa jokaisen huijatun tehdä pikimmiten.
- Anonyymi
Täällä yksi huijatuista. Tee rikosilmoitus! Poliisi on ottanut asian tutkintaan petoksena.
- Anonyymi
Eli aloittajana jatkan. Teimme ilmoituksen ja ymmärsin poliisilta itsekin, että meitä huijattuja oli enemmänkin. Ikinä ennen en ole näihin menny ja nyt sit piti tulla huijatuksi. Kallis tarjous 😤
- Anonyymi
Täällä myös yksi huijattu. Ostin satasen siivouslahjakortin ja nyt koko mestaa ei ole enään ole edes olemassa.
- Anonyymi
Täällä on yksi lisää. Ostin 100e lahjakortin, mutta nyt koko firmaa ei edes ole. Pari kk sitten yritin viimeeksi soittaa sinne. Nyt kotisivujakaan ei enään löydy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074559Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941710- 4031621
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51077- 67959
- 56934
- 86887