Kotikeisari

Anonyymi

Kotikeisari tarjoaa ei oota. Kotikeisari vei rahat, mutta ei tullut siivoamaan.
Eli tarjosivat siivoustarjous seteleitä Facebookissa ja ostimme yhden hintaan 109 euroa. Koitti siivouspäivä eikä siivoojia näkynyt. Soittoihin ei vastattu eikä mese viesteihin. Minut suljettiin messengerkeskustelusta.
Poistavat kaikki huonot kommentit sivultaan. Ja poistivat minut heidän sivultaan.
Tämä lafka tekee myös remontteja sekä vuokraa pakuja.
Teimme rikosilmoituksen, teethän sinäkin.
Onko muita huijattuja?

5

1145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meitä on kuulemma ainakin 20 huijattua. Ostin lahjakortin, jota en koskaan saanut lunastettua. Firman kotisivut ja Facebook-sivut viime päivien aikana kadonneet. Rikosilmoitus ehdottomasti kannattaa jokaisen huijatun tehdä pikimmiten.

    • Anonyymi

      Täällä yksi huijatuista. Tee rikosilmoitus! Poliisi on ottanut asian tutkintaan petoksena.

    • Anonyymi

      Eli aloittajana jatkan. Teimme ilmoituksen ja ymmärsin poliisilta itsekin, että meitä huijattuja oli enemmänkin. Ikinä ennen en ole näihin menny ja nyt sit piti tulla huijatuksi. Kallis tarjous 😤

    • Anonyymi

      Täällä myös yksi huijattu. Ostin satasen siivouslahjakortin ja nyt koko mestaa ei ole enään ole edes olemassa.

    • Anonyymi

      Täällä on yksi lisää. Ostin 100e lahjakortin, mutta nyt koko firmaa ei edes ole. Pari kk sitten yritin viimeeksi soittaa sinne. Nyt kotisivujakaan ei enään löydy.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      169
      2693
    2. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      5
      2667
    3. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      105
      2524
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      167
      2275
    5. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      77
      2100
    6. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      136
      1958
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      58
      1675
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1624
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1607
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      84
      1301
    Aihe