Kotikeisari tarjoaa ei oota. Kotikeisari vei rahat, mutta ei tullut siivoamaan.
Eli tarjosivat siivoustarjous seteleitä Facebookissa ja ostimme yhden hintaan 109 euroa. Koitti siivouspäivä eikä siivoojia näkynyt. Soittoihin ei vastattu eikä mese viesteihin. Minut suljettiin messengerkeskustelusta.
Poistavat kaikki huonot kommentit sivultaan. Ja poistivat minut heidän sivultaan.
Tämä lafka tekee myös remontteja sekä vuokraa pakuja.
Teimme rikosilmoituksen, teethän sinäkin.
Onko muita huijattuja?
Kotikeisari
5
1157
Vastaukset
- Anonyymi
Meitä on kuulemma ainakin 20 huijattua. Ostin lahjakortin, jota en koskaan saanut lunastettua. Firman kotisivut ja Facebook-sivut viime päivien aikana kadonneet. Rikosilmoitus ehdottomasti kannattaa jokaisen huijatun tehdä pikimmiten.
- Anonyymi
Täällä yksi huijatuista. Tee rikosilmoitus! Poliisi on ottanut asian tutkintaan petoksena.
- Anonyymi
Eli aloittajana jatkan. Teimme ilmoituksen ja ymmärsin poliisilta itsekin, että meitä huijattuja oli enemmänkin. Ikinä ennen en ole näihin menny ja nyt sit piti tulla huijatuksi. Kallis tarjous 😤
- Anonyymi
Täällä myös yksi huijattu. Ostin satasen siivouslahjakortin ja nyt koko mestaa ei ole enään ole edes olemassa.
- Anonyymi
Täällä on yksi lisää. Ostin 100e lahjakortin, mutta nyt koko firmaa ei edes ole. Pari kk sitten yritin viimeeksi soittaa sinne. Nyt kotisivujakaan ei enään löydy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2282988Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1902630Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101237Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411198- 701098
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971095Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3701075Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21995Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808