Holiday Gold Card

Anonyymi

Pöhköin juttu mitä ihmiset ostaa on tämä hc kultakortti. Maksat esim 5000 euroa jotta saat muutamien kymppien alennuksia holiday club matoituksista, lisäviikoista yms kultakortti eduista. Nyt numeronpyörittäjät; paljonko pitää käyttää tätä kultakorttia että säästät tämän 5000 eur?

8

1745

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan saman verran kuin amerikassa annetaan maksimituomioita murhaajille, eli noin 300 vuotta. Kymmenkertainen elinkautinen. Siten kait alat saamaan säästöjä.

    • Anonyymi

      Mulle hinta ei merkkaa sen enempää, kunhan saa hyvää palvelua!!!

      • Anonyymi

        Liittyvätkö Holiday Club ja hyvä palvelu jotenkin toisiinsa?


    • Anonyymi

      Ei kai ny kukaan osta lomaosaketta tuon gold-jäsenyyden takia. Se on vaan kirsikka kakun päällä...

      • Anonyymi

        Kyllä ne vaan ostaa. Pelkästään kun saavat vaan kultakortin. Eivä aattele sitä ollenkaan paljonko siihen pitää laittaa rahaa. Viikkoosakkeen omistajat ostavat vaikka muoviämpärin kymppitonnilla.


    • Anonyymi

      Onko näillä gold jutuilla joku yhteys tähän pky hommaan?

    • Anonyymi

      Ei mitään. Gold Card on Holiday Club tietyille jäsenilleen suuntaama lisäetukortti. Uusi asiakas saa yleensä kaupantekijäisenä käyttöönsä, vanhat jäsenet saavat kun tekevät lisäkauppaa holidayn kanssa. Toki moni PKY henkilökunta on entisiä holiday henkilökuntaa, ns. ei menestyneitä myyjiä. PKY on ns. B-luokan lomatuote jota voi myydä kuka vain, onko myyntiorientoitunut henkilö tai ei. Ei niitä kukaan osta.

      • Anonyymi

        Näin se menee. Me ennen holiday clubia mukana olleet olemmekin toisen luokan matkustajia. i Kaksi hyvää viikkoa omassa käytössä, joten ei mahdu järkeen ostaa lisää korttien takia. Tulee mieleen puhelinoperaattorien toiminta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      128
      1326
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      88
      1232
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      79
      698
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      638
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      27
      637
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      533
    7. Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä

      Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.
      Turku
      117
      516
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      19
      515
    9. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      505
    10. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      499
    Aihe