Meillä nyt 15 viikkoinen pentu.
Olen harjoituttanut yksinoloa pennulle.
Olen rajannut pennun pääsyn ykoko taloon yksinollessaan portilla niin, että pentu pääsee keittiöön ja eteisaulaan. Molemmat aika isoja tiloja. Täytyykö päästää koko taloon vai rajata, tästäkin on kahta mielipidettä.?
No, pentu on siis vasta harjoittelemassa yksinoloa ja ollut vasta n. tunnin pisimmillään yksin.
Kun lähden, en tee siitä isoa numeroa enkä tullessakaan.
Pentu hyppii ja pomppii hillittömästi ja päästää ilopissan joka kerta, kun tulen kotiin.
Miten tämän saisi loppumaan?
Pennusta tulee kuitenkin isokokoinen koira, joten tuo päin hyppiminen on vähän kurjaa.
Vinkkejä?
Koiranpennun yksinolo
Anonyymi
0
97
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301906
- 1211375
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401150Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni601073Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2831053- 491049
- 1361034
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet89876Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58829Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816