Itselläni alkoi jo muutama vuosi sitten ajoittainen hikoilupuuskien esiintyminen
päivisin silloin tällöin , välissä pitkiä jaksoja että ei ollenkaan. Kuukautiset on edelleen, kierto nykyään kuitenkin vaihtelee. Nyt on muutaman viikon ajan ollut runsasta yö- ja päivähikoilua, pahenee tilanne koko ajan. Alussa nukuin yöni hyvin, nyt on parin viikon ajan yöllinen hikoilu lisääntynyt, heräilen yli 10 kertaa yössä hikoilupuuskiin. Samalla minulla on yöllä suu aivan "kuuma", pakko juoda jotakin. Heräilen kovaan pissahätään useasti yön aikana. Viime yönäkin heräilin 2tunnin välein käymään vessassa. Samalla on pakko ottaa hörppy vettä kovan janon takia.
Päivisinkin on ollut viime viikkojen ajan välillä kova jano. Huolestuttaaa nyt että kuuluuko tämä kova jano ja vessassa raivaaminen vaihdevuosioreisiin vai onko kyseessä mahdollinen diabetesoireilu (ei ole todettu diabetesta vielä).... ?
Yöhikoilu ja kova jano
Anonyymi
1
975
Vastaukset
- Anonyymi
Diabetes on helppo diagnosoida. Pidä yön yli paastoa (ei edes vettä saa juoda) ja käy aamulla vaikkapa terveyskeskuksessa otattamassa hoitajalla verensokerimittaus. Jo tällä näkee missä mennään, onko sokerit liian korkealla.
Kuumiin aaltoihin voi lähteä hakemaan apua lääkäriltä. Kokeilla vaikka kevyttä estrogeenihoitoa (esim. geelillä) niin voi nähdä helpottaako oireet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1642579Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668