Apua ei saa

Sossuun ei edes pääse. Jos sattuis kuukausien päästä pääseen, niin kukaan ei osaa auttaa eikä välitä. Missä on Rengon Paula? Hän auttoi ja teki työtään suurella sydämellä. Samoin Pipsa, Riihimäkeläiset olkaa kiitollisia.
1268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ihmisten pitää pärjätä ja tulla toimeen omillaan eikä olla vonkaamassa tukia ja yhteiskunnan apua joka hetki.
Mee töihin!

Äänestä
  • Kannattaisi kokeilla ihan rehellistä työntekoa tuon sossussa notkumisen sijaan

    Äänestä

  • Totta. Kuinka monta eläkeläistä juhlii ja matkustelee veronmaksajien rahoilla etelään ja takaisin. Samanlaiset kamalat toppatakit päällä ne tuolla sauvakävelee ihmisten edessä. Eläkkeet pois ja töihin!

    Äänestä

  • Tarkoitatko nyt takuueläkkeitä vai kansaneläkkeitä vai työkyvyttömyyseläkkeitä vai työeläkkeitä? Minulla on ainakin Ilmarinen työeläkkeen maksaja 44 vuoden työuran jälkeen. Ei Kela. Koulun penkillä /opiskelua 18 vuotta. Ei enää kiinnosta työnteko ja siksi matkustan vähän sinne ja tänne. Saa pyrkiä samaan.

    Äänestä

  • Tavastehusilaiset kateellisia syävästäkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kannattaisi kokeilla ihan rehellistä työntekoa tuon sossussa notkumisen sijaan

    Kannattais kattoo ketä ottaa Suomeen. Voivoi, raukat pakolaismiehet pitää lapsia hyvänä eikä Suomessa hyväksytä sitä. Miätä välii

    Äänestä

Vapaakirkko ja helluntaisrk ainakin jakavat ruokakasseja, niin ja pelastusarmeija. Ev. Lutti ei kait niin välitä...

Äänestä

Paulaha n vaikutti sittemmin pitkään Kalvolassa, onkohan jo eläkkeellä??

Äänestä
  • Paulalta Lämpimiä terveisiä Iittalaan 😊

    Äänestä

Ha köyhä suomi ukko ja akka minä nostan 3000€ kusa pimeänä palka ja siten vielä saan toimentulo tue ahmed

Äänestä
  • turvapaikanhakijan oikeudet menevät kaikkien oikeuksien edelle sano vihreä sisäministeri.

    Äänestä

menkää töihin sossun elätit....äiti äiti miksi et auta prkl...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sossuun ei edes pääse. Jos sattuis kuukausien päästä pääseen, niin kukaan ei osaa auttaa eikä välitä. Missä on Rengon Paula? Hän auttoi ja teki työtään suurella sydämellä. Samoin Pipsa, Riihimäkeläiset olkaa kiitollisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu