Konneveden uusi kauppakeskus avataan sitten joulukuussa kuulemma. Mitähän putiikkeja siellä mahtaa olla??
Uusi kauppakeskus
8
129
Vastaukset
- Anonyymi
Tuleeko mahdollisesti vanhaan Ale-makasiinin taloon. Siinä on kunto ainakin kohdillaan. Olis katepillarilla töitä.
- Anonyymi
Minulle taas on kerrottu että kertojan kaveri oli kuullut uuden kauppakeskuksen paikaksi Tankolammin Laukaan risteystä. -Hyvä paikka!
- Anonyymi
Toivottavasti tänne rakennettaisi samanlainen kauppakeskus kuin on kauppakeskus Paletti kyyjärvellä. Siitä tulisi vetonaula kylällemme, joka toisi ihmiset Konnevedelle ostoksille toisiltakin paikaakunnilta ja olisi kylämme ehdoton keskun ja imagon luoja.
- Anonyymi
Ei kannata ostoskeskittymä täällä jos hintoihin tulee Konnevesi-lisä niinkuin tällä hetkellä kaupoissa on.
- Anonyymi
Kaverin kaimalle oli kerrottu että hänniskylän risteykseen se keskus tulee.Katolle tulee ajoharjoittelurata jossa juniorit saa harjoitella ajamaan..eipähän mopot mee alaikäisen ohjaamina autonkylkiin.
Ja olutta saa ideaparkin tapaisesta keskuksesta halvalla nii ei tarvii lähtee hänniskylältä pois ollenkaan kun käy risteyksessä kaupoilla.
Puolet kauppakeskuksesta pyhitetään sisärata tyyppiseksi hirvenmetsästys radaksi.Kun hänniskylällä metsästys on rentouttava harrastus joka ei luo kaunaa eikä riitoja kenenkään välille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaverin kaimalle oli kerrottu että hänniskylän risteykseen se keskus tulee.Katolle tulee ajoharjoittelurata jossa juniorit saa harjoitella ajamaan..eipähän mopot mee alaikäisen ohjaamina autonkylkiin.
Ja olutta saa ideaparkin tapaisesta keskuksesta halvalla nii ei tarvii lähtee hänniskylältä pois ollenkaan kun käy risteyksessä kaupoilla.
Puolet kauppakeskuksesta pyhitetään sisärata tyyppiseksi hirvenmetsästys radaksi.Kun hänniskylällä metsästys on rentouttava harrastus joka ei luo kaunaa eikä riitoja kenenkään välille.Olen varma että tuolla konseptilla Hänniskylän humaani brändi houkuttelee summattomat väkimäärät paikalle viihtymään ja kylää ihastelemaan.
- Anonyymi
Paskolammen rannalle joku laatii torialuetta ja kävelykatua jo rakennetaan. Lammesta kun saa kuulemma kätevästi ankkalammikon. Talvella toimii luistinratana ja kuntohiihtolatuhan siitä vierestä on kulkenut jo vuosikymmenet. Ehkä siihenkin saadaan valaistus nyt samalla. Nimeksi sitten Paskohalli ja liiketilaa on vuokrattavana vielä reilusti.
- Anonyymi
Ossuuspankki antaa lainaa kunnostettavaa kauppakeskusta vastaan...kauppakeskus on vielä pirkanmaalla mutta siirretään luotettavien bisnesmiesten mukaan konneveelle.....mistään kaverille järjestettävästä lainastahan siinä ei oo kysymys..
Hänniskyläläisille tulee oma metsästysrata ja kauppakeskuksen radalle tylee oma riistanhoitopiiri kun on pitkät perinteet asioiden luotettavasta hoidosta meillä hänniskylällä...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1837204Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1223248Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?491825Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601817- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am771753Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.41665Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161551- 691363