Konneveden uusi kauppakeskus avataan sitten joulukuussa kuulemma. Mitähän putiikkeja siellä mahtaa olla??
Uusi kauppakeskus
8
139
Vastaukset
- Anonyymi
Tuleeko mahdollisesti vanhaan Ale-makasiinin taloon. Siinä on kunto ainakin kohdillaan. Olis katepillarilla töitä.
- Anonyymi
Minulle taas on kerrottu että kertojan kaveri oli kuullut uuden kauppakeskuksen paikaksi Tankolammin Laukaan risteystä. -Hyvä paikka!
- Anonyymi
Toivottavasti tänne rakennettaisi samanlainen kauppakeskus kuin on kauppakeskus Paletti kyyjärvellä. Siitä tulisi vetonaula kylällemme, joka toisi ihmiset Konnevedelle ostoksille toisiltakin paikaakunnilta ja olisi kylämme ehdoton keskun ja imagon luoja.
- Anonyymi
Ei kannata ostoskeskittymä täällä jos hintoihin tulee Konnevesi-lisä niinkuin tällä hetkellä kaupoissa on.
- Anonyymi
Kaverin kaimalle oli kerrottu että hänniskylän risteykseen se keskus tulee.Katolle tulee ajoharjoittelurata jossa juniorit saa harjoitella ajamaan..eipähän mopot mee alaikäisen ohjaamina autonkylkiin.
Ja olutta saa ideaparkin tapaisesta keskuksesta halvalla nii ei tarvii lähtee hänniskylältä pois ollenkaan kun käy risteyksessä kaupoilla.
Puolet kauppakeskuksesta pyhitetään sisärata tyyppiseksi hirvenmetsästys radaksi.Kun hänniskylällä metsästys on rentouttava harrastus joka ei luo kaunaa eikä riitoja kenenkään välille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaverin kaimalle oli kerrottu että hänniskylän risteykseen se keskus tulee.Katolle tulee ajoharjoittelurata jossa juniorit saa harjoitella ajamaan..eipähän mopot mee alaikäisen ohjaamina autonkylkiin.
Ja olutta saa ideaparkin tapaisesta keskuksesta halvalla nii ei tarvii lähtee hänniskylältä pois ollenkaan kun käy risteyksessä kaupoilla.
Puolet kauppakeskuksesta pyhitetään sisärata tyyppiseksi hirvenmetsästys radaksi.Kun hänniskylällä metsästys on rentouttava harrastus joka ei luo kaunaa eikä riitoja kenenkään välille.Olen varma että tuolla konseptilla Hänniskylän humaani brändi houkuttelee summattomat väkimäärät paikalle viihtymään ja kylää ihastelemaan.
- Anonyymi
Paskolammen rannalle joku laatii torialuetta ja kävelykatua jo rakennetaan. Lammesta kun saa kuulemma kätevästi ankkalammikon. Talvella toimii luistinratana ja kuntohiihtolatuhan siitä vierestä on kulkenut jo vuosikymmenet. Ehkä siihenkin saadaan valaistus nyt samalla. Nimeksi sitten Paskohalli ja liiketilaa on vuokrattavana vielä reilusti.
- Anonyymi
Ossuuspankki antaa lainaa kunnostettavaa kauppakeskusta vastaan...kauppakeskus on vielä pirkanmaalla mutta siirretään luotettavien bisnesmiesten mukaan konneveelle.....mistään kaverille järjestettävästä lainastahan siinä ei oo kysymys..
Hänniskyläläisille tulee oma metsästysrata ja kauppakeskuksen radalle tylee oma riistanhoitopiiri kun on pitkät perinteet asioiden luotettavasta hoidosta meillä hänniskylällä...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1765027- 151670
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621605Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1221470Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91353Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491080Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961074Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297942- 190915
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7760