Mikä talotehdas hoitaa reklamaatiot hyvin?

Anonyymi

Mitä korjattavaa ja minkä arvoista tiedätte korjatun ilman rutinoita ja missä vaiheessa talotehtaat on kieltäytyneet? Mitä tässä tapauksessa olette tehneet - olettaen siis että työmaa on vielä kesken. Mitä talotoimittaja on tehnyt, jos olette jättäneet laskuja maksamatta vedoten puutteelliseen työsuoritukseen? Onko joku talotehdas jopa huomannut itse oma-aloitteisesti töppäyksensä ja korjannut asian ihan itse? Virheetöntä taloa ei taida olla, mutta toiset asiakkaat/vastaavat mestarit huomaa virheet toisia helpommin. Siksi tehty, mutta asiallisesti hoidettu reklamaatio ei tee talotoimittajasta huonoa. Haukkujen lisäksi saa myös kehua!

2

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika vähän vastauksia, mikä kertoo totuuden. Kun nimet on paperissa, kaikki palvelu lakkaa. Itsellä oli yhden merkkinen valmistalo, ei mitään hyvää sanottavaa. Tuttavilla ollut muun merkkisiä. Harvalla mitää hyvää sanottavaa taloja valmiiksi urakoivista talotehtaista. Tuttavapiiri-otannalla kirvesmiesporukoiden rakentamissa taloissa on ollut vähemmän murheita ja jopa vikojakin on korjattu. Talotehtaan ja kirvesmiesporukoiden välinen ero on siinä, että kirvesmiesporukoissa on osaavia rakentajia, jotka tuntevat toisen ammattialan osaavia rakentajia. Talotehtaan "nikkarit" ovat pystymetsästä revittyjä vaihetyöntekijöitä. Osaavat tehdä yhden työvaiheen nopeasti, mutta eivät osaa rakentaa taloa. Kyllä se sitten jäljessä näkyy. Lisäksi talotehtaat optimoivat rakenteita oma etu edellä. Kirvesmiesporukat vaan rakentavat.

    • Anonyymi

      Desingtalo ei korjaa virheitään! Ne on näitä uskonveljiä. Eli kiertäkää kaukaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4589
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      172
      4376
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1720
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1651
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1397
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      353
      1100
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      5
      1097
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      979
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      56
      954
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      928
    Aihe