entäpä ratikalla?
Ajeletko metrolla usein?
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
En vuosiin enää
Keltä lie kysyit. - Anonyymi
Välttelen niitä mahdollisimman paljon, mielummin pyöräilen matkat.
- Anonyymi
En metrolla, ratikalla joskus.
- Anonyymi
Molemmilla, mutten säännöllisesti. Suosin mieluummin julkisen liikenteen käyttöä kuin yksityisautoilua.
- Anonyymi
Täällä sellaisia ole...
- Anonyymi
En ajele. Vain junalla, tai joskus bussilla. Silloin tällöin olen henkilöauton kyydissä. Mietitkö jo mihin kohteeseen isket maanantaina?
Metroa tai ratikkaa ei ole asuinkaupungissani. En ole koskaan ajellut metrolla. Ratikalla joskus luokkaretkellä kun olimme Helsingissä peruskoulusta, Aikuisena en ole ratikallakaan mennyt. Enkä kyllä Junallakaan usein matkustele saati laivalla tai lentokoneella. Ei näillä tuloilla, enkä ole muutenkaan mikään kauhee reppureissaaja jolla tarve laukut pakattuna kulkee maailmaa ympäri. Ihan tarpeeksi on ollut seikkailua ja jännitystä elämässä jo muutenkin ihan ilmaiseksi saatuna jotta tarttis sitä erikseen hakea ja vielä maksaa siitä tilinsä kuiviksi.
Jos saa toivoa niin kahden viikon matkapaketti omaan kotiin ja viiden tähden palvelu täysihoidolla.. siitä vois maksaa.
Unelmamatkani. Ei stressiä pakkaamisesta, ei stressi aikatauluista, ei ruuhkia, ei jonoja, ei kiirettä, ei hälinää. Vain hiljaisuus ja kotiin tuotua viiden tähden palvelua. Kauneudenhoitopaketti johon kuuluu kasvo, käsi ja jalkahoidot, rentouttava hieronta, kampaaja, rentoutushoitoja rauhallisen musiikin taustalla soiden vaikka joku akupunktio, Viiden tähden kokki toisi aamiaisen sänkyyn, tekisi maittavan päivällisen ja suussa sulavia jälkkäreitä sekä smoothieta.
Personal Traineri ohjaisi aamujumppia ja joogia. Opettaisi mielen tyhjentämistä ja rentoutumista. Huonesiivoaja tulisi siivoamaan asuntoni kuin hotellisssa.
Siinä vasta olisi loma joka olisi ihana.- Anonyymi
En mutta junaasemalla joskus käyn.
- Anonyymi
Viimeksi matkustinmetrolla, kun asuin vielä Espoossa. Nyt ajan omaa autoa provinssista.
- Anonyymi
Joo, fillarilla lähes päivittäin, metrolla ja ratikalla muutaman kerran viikossa. Autolla ehkä kerran viikossa. Bussilla ja junalla harvemmin. Lentokoneella pari kertaa vuodessa. Veneellä en koskaan, mutta lautalla kerran tai kaksi vuodessa. Moottoripyörällä en ole ajanut tai ollut kyydissä eläessäni. Siinä sulle tietoja utelias.
ajelen metrolla Moskovassa :).
- Anonyymi
Ratikkaa tulee harvemmin käytettyä. Metroa käytin aiemmin päivittäin. Nyt kun vaihdettiin konttoria, niin metro on vaihtunut bussiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444288Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202744Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412502Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?851529Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161476- 481199
- 781117
- 45986
- 59983
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En173965