Ajeletko metrolla usein?

Anonyymi

entäpä ratikalla?

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En vuosiin enää

      Keltä lie kysyit.

    • Anonyymi

      Välttelen niitä mahdollisimman paljon, mielummin pyöräilen matkat.

    • Anonyymi

      En metrolla, ratikalla joskus.

    • Anonyymi

      Molemmilla, mutten säännöllisesti. Suosin mieluummin julkisen liikenteen käyttöä kuin yksityisautoilua.

    • Anonyymi

      Täällä sellaisia ole...

    • Anonyymi

      En ajele. Vain junalla, tai joskus bussilla. Silloin tällöin olen henkilöauton kyydissä. Mietitkö jo mihin kohteeseen isket maanantaina?

    • Metroa tai ratikkaa ei ole asuinkaupungissani. En ole koskaan ajellut metrolla. Ratikalla joskus luokkaretkellä kun olimme Helsingissä peruskoulusta, Aikuisena en ole ratikallakaan mennyt. Enkä kyllä Junallakaan usein matkustele saati laivalla tai lentokoneella. Ei näillä tuloilla, enkä ole muutenkaan mikään kauhee reppureissaaja jolla tarve laukut pakattuna kulkee maailmaa ympäri. Ihan tarpeeksi on ollut seikkailua ja jännitystä elämässä jo muutenkin ihan ilmaiseksi saatuna jotta tarttis sitä erikseen hakea ja vielä maksaa siitä tilinsä kuiviksi.

      Jos saa toivoa niin kahden viikon matkapaketti omaan kotiin ja viiden tähden palvelu täysihoidolla.. siitä vois maksaa.


      Unelmamatkani. Ei stressiä pakkaamisesta, ei stressi aikatauluista, ei ruuhkia, ei jonoja, ei kiirettä, ei hälinää. Vain hiljaisuus ja kotiin tuotua viiden tähden palvelua. Kauneudenhoitopaketti johon kuuluu kasvo, käsi ja jalkahoidot, rentouttava hieronta, kampaaja, rentoutushoitoja rauhallisen musiikin taustalla soiden vaikka joku akupunktio, Viiden tähden kokki toisi aamiaisen sänkyyn, tekisi maittavan päivällisen ja suussa sulavia jälkkäreitä sekä smoothieta.
      Personal Traineri ohjaisi aamujumppia ja joogia. Opettaisi mielen tyhjentämistä ja rentoutumista. Huonesiivoaja tulisi siivoamaan asuntoni kuin hotellisssa.

      Siinä vasta olisi loma joka olisi ihana.

    • Anonyymi

      En mutta junaasemalla joskus käyn.

    • Anonyymi

      Viimeksi matkustinmetrolla, kun asuin vielä Espoossa. Nyt ajan omaa autoa provinssista.

    • Anonyymi

      Joo, fillarilla lähes päivittäin, metrolla ja ratikalla muutaman kerran viikossa. Autolla ehkä kerran viikossa. Bussilla ja junalla harvemmin. Lentokoneella pari kertaa vuodessa. Veneellä en koskaan, mutta lautalla kerran tai kaksi vuodessa. Moottoripyörällä en ole ajanut tai ollut kyydissä eläessäni. Siinä sulle tietoja utelias.

    • ajelen metrolla Moskovassa :).

    • Anonyymi

      Ratikkaa tulee harvemmin käytettyä. Metroa käytin aiemmin päivittäin. Nyt kun vaihdettiin konttoria, niin metro on vaihtunut bussiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe