Mitä mieltä olette Unique Homeista?
Unique Home Turku
12
4982
Vastaukset
- Anonyymi
Turun rakennusmessuilla oltiin 2017 naapureita. Erittäin miellyttävää porukkaa. Jos teetämme tulevaisuudessa keittiöremontin niin ainakin tarjouksen heiltä pyytäisin.
- Anonyymi
Jos tarvitset suunnitteluapua, neuvoja materiaalivalintaan kannattaa miettiä jotain muuta paikkaa. Myyjä kyllä neuvoo, mutta ei jaksa oikein perehtyä todella juuri sinun keittiöösi ottaen kaikki kaikki asiat huomioon. Laatu on keskinkertaista eli periaatteessa ok,mutta selvästi näkyy että kiireellä on tehty.
- Anonyymi
Palvelu mukavaa siihen asti kun tilaat,mutta kun olet saanut tavarat ja jos vielä tarvitset apua tai reklamoit,niin pikkasen laatu heikkenee.
- Anonyymi
Kommunoikointi ainakin oman myyjän kanssa on ollut hankalaa, koska hän ei vastaa soittopyyntöihin, tai viesteihin, eikä häntä meinaa saada puhelimella kiinni. Tilausvahvistuksen kanssa kesti ja toista, muutettua versiota ei edes saatu. Melkein 10 000€ lasku tuli vasta eräpäivänä ja jos olisin saanut sitä saman tien olisi muuten ollut vaan 4 päivän maksuaikaa.
- Anonyymi
Täysin samoja kokemuksia kuin yllä olevat. Myyjä ei vastaa puheluihin eikä sähköpostiviesteihin. Lopullista tilausvahvistusta ei saatu, lasku tuli eräpäivänä. Lisäksi asennusaikataulu ei pitänyt koska olivat myyneet saman asentajan useampaan paikkaan. Asentaja teki puolta päivää vaikka oli sovittu että tekee täysiä päiviä kunnes työ on valmis. Työn jälki oli monilta osin huono eikä korjaushalukkuutta ollut. Valitettavasti en voi suositella tätä yritystä omien kokemusten perusteella.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Kaikki tuntui hyvältä siihen asti kun tilasin keittiöni, sen jälkeen oli vaikea saada myyjä kiinni puhelimitse. Sopimusta ei saatu vaikka pyysin, ja nyt työt ovat pari viikkoa myhöhässä ja vielä pahasti kesken enkä saan mitään vastausta sieltä. En suosittele tätä firmaa.
- Anonyymi
Mulla on hieman kokemusta Unique home:sta. Laatu keittiössä on hyvä, mutta tuotteiden toimitus ja varsinkin asennus on enemmän kuin ala-arvoista. Oma keittiöni ei ole vieläkään täysin valmis, vaikka alunperin sen piti valmistua jo elokuussa. Asennusongelmien takia en suosittele Unique homea kenellekään.
- Anonyymi
Huono asiakaspalvelu. Neljä myyjää vapaana, kun tervehdin, yksi vaivautui nyökkäämään. Kiersin koko liikkeen ihan rauhassa ja kävin itsekseni läpi ovi- ja tasovaihtoehdot. Kukaan ei vaivautunut palvelemaan. Onneksi Turussa on muitakin keittiöliikkeitä!
- Anonyymi
En voi suositella omien kokemuskien perusteella. Myyntihalukkuuas on mutta sen jälkeen ei oikein mitään toimii enää. Huono laatu ja asennusta on melkein vielä surkeampi.
- Anonyymi
En voi suositella. Unique home rakensivat mun uusi keittiö ja en ole tyytyväinen. Hinta-laatu-suhde ei ihan täsmää. Timpurit eivät ammattimiehet vaikka osaa laskuta kunnolla.
- Anonyymi
Minulle oli tarkoitus heidän tehdä keittiösuunitelma,lupasivat sen minulle vko 51.eivät vaan kertoneet että minä vuonna mahdollisesti,useita kertoja tavoittelin jo.myyjää,ei kiinnosta vastata puheluihin,että näin sitä asiaa hoidetaan,no minä olen keittiöni muualta jo hankkinut,en siis voi suositella jo.yritystä.
- Anonyymi
Onko tämä kaatumassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va597037Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1366600Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k655582Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1005375Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi205333Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas1064995Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin94804Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa774593Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast774203Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta244187