Mistähän sitä saa motivaatiota mennä talveksi tanssikurssille, loistavan lavatanssikauden jälkeen täytyy kyllä etsiä motivaatiota tätä harrastusta jatkaa kissojen ja koirien kanssa. Miten teillä muilla, onko suunnitelmat selvät?
Syksy saa, entä tanssimies?
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi motivaatio katoaa, jos kerran kausi on mennyt hyvin? Vai koetko saavuttaneesi kaiken mahdollisen. Minulla oli parisen vuotta sitten vielä suunnitelmia, siis käyn kursseilla ja tulen hyväksi tanssijaksi. No molemmat ovat jääneet toteuttamatta ja toteutumatta. Ei vaan riitä intoa lähteä kursseille, eikä niillä kolmella peruskuviolla sitten paljon hurmata ketään tuolla lavalla. Joten aika epämääräisin mielin tanssiminen jatkuu toistaiseksi.
Onko pääaasa että saa jonkun hurmattua joillakin kuvioilla tai häkkyröillä?
-ja onko pääasia että saavuttaa jonkun "hyvän tanssijan" statuksen?
Mikä se hyva tanssija edes on? Kaikki kuviot hallussa ja parempi kuin tavistallaaja? Sittenkö on tavoite savutettu?
Tansseissa voi käydä vaikka kuvioita ei olisi kovin paljon hallussa - rytmitaju on toki suotavaa ,,vaan mikään kilpakenttä tanssilava ei ole.
Ei ainakaan pitäisi olla. Huvipaikoiksi ne ainakin vielä luetaan.
Eikö arkipäivisin saa kilpaillla ja suorittaa ihan tarpeeksi? Pitääkö vapaa-aikanakin pingottaa joillain pakkokuvioillla hampaat irvessä.
Ei oo pakko jos ei taho tai ehi - silti voi käydä tanssilavoilla - ihan pingottamatta - meitä oon siellä muitakin vastaavanlaisia-usko vaan!!
Miess motivaatiota 🤔
NAINEN 👙
Tanssit vielä unissaskin 🤪💃🕺
🎅 pukit Viihteelle 🤣
Suosittelen ratkaisuksi ongelmaan tanssitunnelmia entisestään kohottavia standardikuvioita ja lajinmukaista vientiä lajinmukaisessa tanssiasennossa: nimittäin naiset ovat satsanneet standardikuvioihin ja lajinmukaiseen vientiseurantaan lajinmukaisessa tanssiasennossa sievoisia summia.
Tuon värssyn sä viissiin muistat unisssaiskin!
Tavan papukaija.
Oletko koskaan tullut ajatelleeksi nähdessäsi täysin satunnaisen ja siten sinulle entuudestaan tuikituntemattoman ihanan naisen, että sillä naisella on sinut ensikertaa nähdessään juuri sellainen ilme, joka kertoo sen naisen vihdoin ja viimein näkevän tanssilavalla (tai supermarketin kassajonossa jne, jne, ...) jotain sellaista, jonka näkemisestä se nainen oli jo pitkään haaveillut? Tällöinhän sen naisen tanssitunnelma tottakai ähtee välittömästi erittäinkin voimakkaaseen nousuun vaikka sinä olisit tanssilavan toisessa ja se nainen tanssilavan ensimmäisessä päädyssä!
Juuri tällaisia tilanteita silmällä pitäen standardikuviot on kehitetty: nimittäin sen naisen riemullahan ei ole sen jälkeen mitään rajaa, kun hän pääsee kanssasi tanssilattialle ja tajuaa, että sinä osaat kaiken mahdollisen ja aivan mahdottomankin kukkuraksi tanssiakin! Siksi standardikuvioita käytetään nimenomaan siihen mennessä saavutettujen tanssitunnelmien entisestään kohottamiskeinona.
Ootko koskaan ajatellut kirjoittaa selväjärkisen kirjoituksen ilman samojen lauseiden jankkaamista?
Koita ymmärtää tätä "standardikuviomiestä"
Hänellä tuli traumoja kun, hänen naisensa hullaantui ja menetti sydänmensä itsekesimiensä kuvioiden erikoismiehelle.
Nyt hän yrittää uskotella ja saada naisensa takaisin. Vaan lukeeko tämä ihastuttava sydämmensärkijä edes tätä foorumia. Ainakin pettynyt mies kovasti yrittää.
Minusta se oli tarkoitettu hiirenkorville jo kymmeniä vuosia sitten kulutetun tavan-papukaija-kortin ahkeralle heiluttelijalle. Eikö hänellä ole mitään muuta sanottavaa milloinkaan? Ihmettelen minäkin!
Hyvä on, mutta muista, että itsehän sinä tätä kerjäsit: itsekeksimiensä kuvioittensa erikoismiehellä ei ole sievoisia summia standardikuvioihin satsaamattomillekaan naisille mitään muuta annettavaa kuin itsekeksityt viennit itsekeksityissä tanssiasennoissa itsekeksittyihin kuvioihin.