Oman lukitun Hotmail-tilin hakkerointi

Anonyymi

Microsoft lukitsi Hotmail-tilini noin kuukausi sitten eikä hyväksy automaattisella palautuspyyntölomakkeella antamiani tietoa. Microsoft ei pysty varmistamaan, että minä olen kyseisen sähköpostitilin omistaja enkä minä pysty antamaan automaattisella palautuspyyntölomakkeella tarpeeksi tietoja, jotta iso M (=Microsoft) pystyisi varmistamaan henkilöllisyyteni. Kypsyttää täyttää palautuspyyntölomaketta kaksi kertaa vuorokaudessa ja odottaa taas 24 tuntia, että saa uudet kaksi yritystä. Tätä olen tehnyt nyt kolme viikkoa.

Typerä kysymys on, saako sähköpostiin hakkeroiduttua? Ilmeisesti, jos joku on hakkeroinut Pentagonin järjestelmän tai ujuttanut viruksen ydinpolttoaineen valmistuslaitoksen sisälle. Kysymys kuuluukin, minkä tasoinen hakkeri pystyisi murtautumaan tililleni eli siis avamaan oman lukkiutuneen sähköpostitilini? Missä hintaluokassa liikutaan?

Tuskin kukaan millään vaivaisella 100 tai 200 eurolla minun sähköpostitiliäni viitsii hakkeroida auki. Toisaalta en ole valmis kovin tähtitieteellisiä summia maksamaan, että saan jatkettua oman sähköpostiosoitteeni käyttöä. Uusiahan saa avattua ilmaiseksi. Silti on tietty luontainen kaipuu saada yli 20 vuotta käytössä ollut Hotmail-tilini takaisin käyttööni.

1

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      itsellä sama juttu. epäilen kanssa että joku on hakkeroinut omani tilini mutta en pääse mitenkään käsiksi omaan tiliini. yksi vaihto ehto tulee mieleen tietenkin että poitan tilini jossa menetän tärkeitä tietoja mutta pakko se on tehdä jos tämä jatkuu.

      jos keksit keinon ennen minua laita tänne viestiä siitä koska itsekkin ajattelin myös tota hakkerointia.
      Terv. W

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      238
      3181
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      128
      2294
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      15
      1775
    4. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      220
      1770
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      305
      1604
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1314
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      51
      1273
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1081
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      95
      1024
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      58
      1004
    Aihe