Microsoft lukitsi Hotmail-tilini noin kuukausi sitten eikä hyväksy automaattisella palautuspyyntölomakkeella antamiani tietoa. Microsoft ei pysty varmistamaan, että minä olen kyseisen sähköpostitilin omistaja enkä minä pysty antamaan automaattisella palautuspyyntölomakkeella tarpeeksi tietoja, jotta iso M (=Microsoft) pystyisi varmistamaan henkilöllisyyteni. Kypsyttää täyttää palautuspyyntölomaketta kaksi kertaa vuorokaudessa ja odottaa taas 24 tuntia, että saa uudet kaksi yritystä. Tätä olen tehnyt nyt kolme viikkoa.
Typerä kysymys on, saako sähköpostiin hakkeroiduttua? Ilmeisesti, jos joku on hakkeroinut Pentagonin järjestelmän tai ujuttanut viruksen ydinpolttoaineen valmistuslaitoksen sisälle. Kysymys kuuluukin, minkä tasoinen hakkeri pystyisi murtautumaan tililleni eli siis avamaan oman lukkiutuneen sähköpostitilini? Missä hintaluokassa liikutaan?
Tuskin kukaan millään vaivaisella 100 tai 200 eurolla minun sähköpostitiliäni viitsii hakkeroida auki. Toisaalta en ole valmis kovin tähtitieteellisiä summia maksamaan, että saan jatkettua oman sähköpostiosoitteeni käyttöä. Uusiahan saa avattua ilmaiseksi. Silti on tietty luontainen kaipuu saada yli 20 vuotta käytössä ollut Hotmail-tilini takaisin käyttööni.
Oman lukitun Hotmail-tilin hakkerointi
Anonyymi
1
773
Vastaukset
- Anonyymi
itsellä sama juttu. epäilen kanssa että joku on hakkeroinut omani tilini mutta en pääse mitenkään käsiksi omaan tiliini. yksi vaihto ehto tulee mieleen tietenkin että poitan tilini jossa menetän tärkeitä tietoja mutta pakko se on tehdä jos tämä jatkuu.
jos keksit keinon ennen minua laita tänne viestiä siitä koska itsekkin ajattelin myös tota hakkerointia.
Terv. W
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463210Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811781- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 271344
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1251208UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121160