Onko kokemuksia CEPTER pelikoneista esim. GAMING X530-02

Anonyymi

Power myy näitä Cepterin pelikoneita, onko käyttökokemuksia, hinta/laatusuhde esim. verrattuna Lenovoon tai muihin ...?

8

8424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei oikeestaan, mutta noita katsellut ja näyttöpaneelit ei ole sitä parasta niissä.

    • Anonyymi

      Kiva teho PM 12444

    • Anonyymi

      mutta se wintun windows taas ainoa.

    • Anonyymi

      Tuohan on sika halpa ja nyt uputtajat pahoittaa mielensä, kun kelanpäivärahat eivät tuohonkaan riitä.

    • Ostin tammikuussa 2019 Cepter Gaming X530-02 läppärin myyjän suositteleman korkealaatuisen grafiikan takia. Pelasi hienosti vähän yli takuuajan (24 kk) eli 2,5 vuotta. Sitten akusta loppui veto. Verkosta selaamalla ilmeni kyseisen laitteen poistuneen valikoimista eikä uutta akkua ostomyymälästä tiedusteltuani ollut heti saatavilla, joten tiedustelu ja mahdollinen tilaus jätettiin myymälän toimesta. Olen nyt (2021-10-22) odotellut vastausta 3 viikkoa. Odottelen vielä hieman. Yli 1000€ maxavalta laitteelta olisin odottanut enemmän.

      • Anonyymi

        Vanha totuus: halpa ja hyvä ei ole samassa paketissa. ;)


    • Anonyymi

      Minä ainakin alan voimaan pahoin kun kuulen jonkin laitteen käyttävän Googlen käyttöjärjestelmää. Ostin Cepter TV 43 ins . Olen kuulovammainen ja tarvitsen tekstityksen televisiossa. Uutena noin 3 tuntia tekstitys toimi. Ajattelin että toiminto putosi pois käytöstä että laitan toiminnon takaisin päälle. No ei sellaista paikkaa enää löytynytkään. Koko toiminto oli kadonnut valikosta.
      Nyt onkin sitten isompi murhe , mistä sellainen TV jossa ei ole Google järjestelmää.
      Android TV:T ovat loppuneet varastoista eikä niitä enää valmiseta. Panasonic luopui ahneuksissaan androidista joka oli kaikin puolin selkeä ja toimiva.
      Ongelmaa korostaa vielä pörssisähkön hintatiedot, ja TV : n siirtyminen HD aikaan.
      Internettiä kun ei voi käyttää kun on iankaikkisen vanha koukkuleukainen eukko joka ymmärtää internetistä yhtä paljon kuin kastemato Saharan autiomaasta.

    • Anonyymi

      OSTA PLEIKKA! PS5 PRO

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      85
      4598
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      86
      4426
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3612
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2987
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2794
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2711
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2143
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1758
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      117
      1332
    Aihe