Desert Rose Hotelli Hurghadassa

Yhtäkkiä vaihtoi matkatoimisto hotellia. Onko joku majaillut kyseisessä hotellissa? Kaikki kokemukset kiinnostaa! Hotellilla pitäisi olla hyvät palvelut,kuntosali, kauneussalonki hieroja ,kampaaja, minkähänlaisia tasoltaan?
Entäpä hotellin ruoka?
Huolettaa kun se on 16 km: n päässä keskustasta, onkohan hotellin lähellä mitään palveluja ja onkohan tässäkin hotellissa omien juomien (jopa veden)kontrolli. Kokeneet, valistakaa, please!
2254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ihan näin lyhyesti kun on nyt pikkase kiirus.. hotelli vaihtui myös meillä pari viikkoa sitten kyseiseen hotelliin. mikäpäs siinä, aivan loistava paikka. ensiksi tuli mieleen ihan oma pikku maailmansa... alue n. 500m pitkä ja 300m leveä. oma ihana laguuni. aurinkotuolit ihanan väljästi. rannalla tilaa. ihmiset todella ystävällisiä. palvelu upeaa.

ihan tien toisella puolella on kauppoja, apteekki ym. loppujen lopuksi oltiin hemmetin tyytyväisiä, ettei joudutukkaan royal palaceen, vaan päästiin tänne ihanaan desert roseen. eduksi koettiin rauhallinen paikka ja nopea matka hurghadaan, vaikka sinne tosiaan se 16km. kätevästi minibusseilla hotellin portin vierestä tai hotellin omalla bussilla. bussin hinta taksina eli ei muita kyytiläisiä oli 10 puntaa per nenä. ei siis kallista. 20 puntaa on 2.60e, eli 2 hlöä pääs hinnalla 1.60e.

ruoka monipuolista, ei kovin maukasta, mutta upeat valikoimat oli. hotellissa myös italialainen ravintola.

vettä saa kantaa. sitä ei voi missään kieltää!!! omissa kasseissa kannettiin myös limpparia ja naposteltavaa. ketään ei koskaan ratsattu tietääkseni. hyvin vapaata.
ihana reissu kaikin puolin. seuraavalla kerralla kahdeksi viikoksi!

Äänestä

Olipa ihana kuulla!!! Nyt olenkin älyttömän onnellinen siitä että hotelli vaihtui. Teillä ei tainnut edes tulla vatsavaivoja kun olitte noin tyytyväisiä lomaanne ja hotelliin? Vielä jäin kaipaamaan tietoja noiden hotellien palvelujen tasosta. Antakaa tulla jos joku sattuu tietämään!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mami kirjoitti:

Yhtäkkiä vaihtoi matkatoimisto hotellia. Onko joku majaillut kyseisessä hotellissa? Kaikki kokemukset kiinnostaa! Hotellilla pitäisi olla hyvät palvelut,kuntosali, kauneussalonki hieroja ,kampaaja, minkähänlaisia tasoltaan?
Entäpä hotellin ruoka?
Huolettaa kun se on 16 km: n päässä keskustasta, onkohan hotellin lähellä mitään palveluja ja onkohan tässäkin hotellissa omien juomien (jopa veden)kontrolli. Kokeneet, valistakaa, please!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu