Turun kerhotilasta löytyneitä puhelimia, kuinka monta?
Luureja otettu talteen maaliskuussa ja elokuussa 2012.
POP kipittää Reinholmin selän taakse väittämällä että Reinholmin luuri ei sovi Pasilan miehen liikkumiseen.
Mutta siitähän ei ole kyse.
Kuka sotkee, POP vai PiLi?
9
328
Vastaukset 9
- Anonyymi
Ketä lehtimiestä ahdisteltiin vuonna 2012?
- Anonyymi
Takavuosina tiukkaan nettisimputukseen joutui Rebecca Härkönen. Ja vain siksi että kirjoitti Kupittaan sairaalan epäkohdista.
- Anonyymi
Joutui muuttamaan Turusta Helsinkiin tämä Härkönen, koska vihamielisyys Turussa teki asumisen turvattomaksi.
- Anonyymi
Maaliskuussa 2012 ja elokuussa 2012 tehtiin Turun kerhotaloon etsintöjä.
Maaliskuussa löytyi yksi puhelin. Elokuussa löytyi 2 puhelinta.
Eli POPin väite että kyse on yhdestä puhelimesta, ei pidä paikkansa.
Ja kerhotila on kuulemma siksi mielenkiintoinen että kiistelty henkilö Reinholm on viettänyt siellä usein aikaansa etsintöjen aikoihin. - Anonyymi
Tämä kiistelty henkilö Reinholm onkin vuonna 2012 ollut tavattoman aktiivinen toimija Turussa. Hän oli soittanut toimittaja Hannes Markkulalle asioistaan kun hänen mielestä jokin asia ei ole lehdessä täsmällisesti kirjoitettu. Onkohan oikaisu mennet Turun Sanomiin vuonna 2012? Sekin varmaan on Aarniohärdellissä selvitetty perinpohjin.
- Anonyymi
Vai onko selvitetty missään?
- Anonyymi
Hannes Markkula jäi eläkkeelle toukokuussa 2012.
Reinholmin juttu saattoi jäädä "vaiheeseen". - Anonyymi
Ja Reinholmin juttu on vieläkin "vaiheessa".
- Anonyymi
Hannes Markkula ei ainakaan tuntenut minkäänlaista painostusta, omien sanojensa mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1243055Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.161081Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63893Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke52860- 52819
- 48699
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍80669- 53647
- 80636
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35614