Kimin pitää vaihtaa tehtäviä

Anonyymi

Herra Räikkönen on nyt hyvässä tallissa, kumpa tuottaisi tallille sen verran, että he pitäisivät Kimin. Kimi on loistava auton kehittäjä, ajotaidotkin vielä tallella ja alan tietotaito huippuluokkaa.

Voittajakuskiksi hänestä ei enää ole. Meistä jokainen vanhenee. Ei ole tuulesta temmattu sanonta "kuolemaa halveksiva riskinottaja". Iän myötä viisastuu eikä ota enää sellaisia riskejä, joita voittaminen vaatii. Aina riskit eivät kannata, kuten valitettavasti lauantaina nähtiin F2-kisassa.

Mutta Kimi ei ole ikäloppu, hänellä on loistava tulevaisuus autourheilun, erityisesti rata-autoilun parissa. Tuota tietotaitoa kannattaa hyödyntää.

0

1199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        20
        2664
      2. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1291
      3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

        Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
        Puolanka
        70
        947
      4. Miten suomalaiset miehet

        On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
        Ikävä
        138
        925
      5. Anna mulle vielä tilaisuus

        näyttää kuinka susta tykkään.
        Ikävä
        45
        881
      6. Mitkä asiat tekevät

        kaivatustasi vetovoimaisen?
        Ikävä
        61
        842
      7. Muistatko vielä

        Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
        Ikävä
        42
        806
      8. Eräs läheinen sanoi

        Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
        Ikävä
        44
        795
      9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

        – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
        Perussuomalaiset
        165
        776
      10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

        Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
        Sinkut
        134
        725
      Aihe