Miehen lapset ja exä ei kunnioita

Anonyymi

minua eikä juttele kanssani tärkeistäa asioista joita haluan tietää ja kehittää.
Tulin äitipuoleksi tähän perheeseen ja haluaisn kunniotusta ja kotitua tänne. Miehen exä ja lapset eivät tottele eikä tee kuin sanon.
Kuvittelin että äitipuolena on helppoa mutta täällä on tosi vaikeeta kunmua ei oteta todesta, ettämun snaomiset on määräys ja tahto, ei muita oteta huomioon.
Mun sääntöjä ei noudatetam, mulle puhuta, multa ei kysytä lupaa ja lapset senkun huutaa ja sotkee. Vaikeeta on, mutta saa nhdä että minä en tästä sekasotkusta poistu, he tarvitsevat minua, muutenovat hakoteillä koko elämänsä. Vielä he kiittävät minua mitä olensaanut aikaan. Olen nyt miehen lasten äiti, kunhan he oppivat vielä sanomaan äiti. Lapset ei nimellä kyllä kutsu ja puhuttele.

6

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Mun sääntöjä ei noudatetam, mulle puhuta, multa ei kysytä lupaa ja lapset senkun huutaa ja sotkee."

      Ei perheessä pidä olla "mun sääntöjä", vaan sääntöjä, joita kaikki noudattavat.

    • Anonyymi

      Lukihäirikkö iski taas hullun provon, huomenna taas uusi provo, sitä odotellessa.

    • Anonyymi

      Ota lähde ja luovuta.

      • Anonyymi

        En voi jättää heitä oman onnensa nojaa, he tarvivat minua ja olisivat muuten heitteillä eikä osaisi mitään. Minun apuni on kullanarvoista heille. Ovat onnekkaita kun olen heidän elämässään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En voi jättää heitä oman onnensa nojaa, he tarvivat minua ja olisivat muuten heitteillä eikä osaisi mitään. Minun apuni on kullanarvoista heille. Ovat onnekkaita kun olen heidän elämässään.

        Onneksi tämä tarina ei ole totta , vaan yhden hullun trollin mielikuvitusta, hänellä ei ole miestä eikä lapsia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      74
      1360
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      930
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      862
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      89
      779
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      684
    6. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      654
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      594
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      42
      583
    9. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      132
      579
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      45
      547
    Aihe