Miten sä haluisit tytön tai pojan toimivan, jos hän olis ihastunut suhun?
Haluisitko, että hän kertois tunteistaan vaikka viestillä, vai antais mieluummin sun arvuutella ihastumisen merkit itse?
Pääkysymys siis: miten kertoa ihastukselle tunteistaan, milloin kertoa, mitä sanoa, viestillä vai sopimalla tapaaminen, vai ylipäätään kertoako ollenkaan? Mitä mieltä ootte?
Ja jos joku haluaa taustatietoja, oon 15v tyttö, joka on ihastunut yhteen samanikäiseen poikaan, pääasiassa viesteillä ollaan tutustuttu kesäloman jälkeen. Ei kuitenkaan hirveän tuttuja olla, ei käydä samaa koulua eikä asuta samalla alueella. En siis yhtään tiedä, pitäiskö mun vaan näinkin pian kertoa mitä tunnen, vai oottaa ja katsoa mitä tapahtuu? Tuskin lähitulevaisuudessa tulisin kumminkaan tätä tyyppiä näkemään, ja se vielä vaikeuttaa päättämistä entisestään. En oo mitenkään rohkeimmasta päästä muutenkaan, joten senkin takia mä ottaisin enemmän kuin mielelläni teijän mielipiteitä ja ideoita vastaan.
Kiitos valmiiksi kaikille jotka kommentoi, arvostan suuresti!
Apua tunteista kertomiseen!
1
251
Vastaukset 1
- Anonyymi
Kuinka pitkä välimatka teillä on, ja ootteko tavanneet aikaisemmin? Suosittelen tapaamaan tän tyypin pari kertaa ennen kun kerrot sun tunteista. Ihan jotta tiiät että tää henkilö on se joksi häntä kuvittelet.
Tunteista kertomiseen: Sulla on periaatteessa kaksi vaihtoehtoa: Joko annat vihjeitä ja annat hänen arvailla tai kerrot hänelle suoraan. Molemmissa hän joko tykkää susta tai sitten ei. Vihjeissä on se huono puoli että saattaa mennä huomaamatta.
Mä en oikeesti tajuis mitään vihjeitä, joten toivoisin itse että mulle sanottaisiin suoraan. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031023Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137794Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197730Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!29666- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530