Turvallisuus

Muistaako joku tapausta jossa puukotettiin vartija kuoliaaksi? Tapaus oli joku semottiinen, että vartija kun jäi kahdestaan näppärin kanssa odottelemaan poliisia niin silloin tämä näpistelijä pisti vartijan kylmäksi.

Mikä tämä tapaus oli missä ja milloin?
31014
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskin sitä kukaan haluaa muistaa...

Äänestä

Tapaus oli Kokkolassa keski-pohjanmaalla.
Vuosi taisi olla 1997 tai 1998
Paikka oli Citymarket
Surmansa saanut oli toiminut n. kuukauden vartija/vahtimestarina.

Äänestä

Ukko oli uskonnollinen ja kova saarnamies, mutta ryyppäsi paljon. Ukon vaimo oli Ruotsissa käymässä ja ukko ryyppäsi sillä aikaa. Lähti hakemaan HK:n sinistä Citymarketista. Pölli makkarapaketin ja vartija otti kiinni. Vei kiinniottotilaan josta kiinniotettu halusi lähteä. Vartija otti hiasta kiinni ja esti ukon lähdön. Ukko otti veitsen taskusta ja sohaisi sillä vartijaa kainaloon ja lähti menemään. Vartija kuoli kiinniottotilan lattialle, josta kaupan kassa löysi vartijan kolmen tunnin päästä, kun kauppa oli menossa kiinni.

Citymarketista lähdettyään ukko oli mennyt Anttilaan ja jäänyt siellä näpistyksestä kiinni ja hokenut poliiseille: "Olen tappanut poliisin, olen tappanut poliisin!" Poliisit heittäneet putkaan ja ihmetelleet vaan verta veitsessä ja ukossa. Kun 21 aikaan oli tullut soitto Citymarketista, poliisit yhdistäneet asiat ja asia selvisi.

Tämä suurinpiirtein näin lyhkäisyydessään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aimo kirjoitti:

Muistaako joku tapausta jossa puukotettiin vartija kuoliaaksi? Tapaus oli joku semottiinen, että vartija kun jäi kahdestaan näppärin kanssa odottelemaan poliisia niin silloin tämä näpistelijä pisti vartijan kylmäksi.

Mikä tämä tapaus oli missä ja milloin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu