Missäköhän mahtaisi olla vikaa, kun mittariston toimintasädettä esittävä näyttö on ruvennut pessimistiseksi ja lupailee täydellä tankilla enää vähän rapiat 300 km matkaa? Uutena näytti viittäsataa kilometriä. Auto kulkee ja kuluttaa normaalisti ja 42 litran tankilla pääsee noin 550 km ennen kuin bensan loppumisen merkkivalo syttyy.
Pessimistinen toimintasäteen näyttö
10
149
Vastaukset
- Anonyymi
Sä olet antanu raskaampaa jalkaa viimeaikoina, tämä otetaan huomioon kun lasketaan jäljellä olevia kilometrejä/kulutus. Tämä voi muuttua myös ajon aikanakin. Ajaako autolla muita? Jos heillä on pedaali usein pohjassa.
- Anonyymi
Jarppa imee bensaa kuin simo hilloa kun sitä kenkii ja tietokone laskee kulutuksen sen mukaa ja ennakoi että autoa poljetaan kuin vierasta sikaa jatkossakin.
- Anonyymi
Monesti tosiaan käy niin, että kun on ajettu pitkä siivu kaupungissa ja toimintasäde näyttää 250km.
Sitten siirrytään maantielle ja ajellaan rauhallisesti 80km/h keskinopeudella vaikkapa 50km, niin toimintasäde voi olla edelleen 250km... - Anonyymi
Parempi pessimistinen kuin optimistinen. Minullakin IS näyttää toimintasäteeksi tankkauksen jälkeen hieman yli 1100 km, silti edellisten tankkausten väli oli hieman yli 1200 km.
- Anonyymi
Huomasitteko että Yaris-palstalla puhutaan autosta jolla pääsee 500km 42 litran tankilla? Taitaa olla mukana aika paljon tyhjäkäyntiä kaupungissa.
- Anonyymi
Eikö tuo ole jarpan normikulutus oikasti ?
- Anonyymi
Ennen polttoaineen loppumisen merkkivalon syttymistä. Et taida olla mikään ruudinkeksijä, eikä lukutaitosikaan koskaan kehittynyt tavoitetasolle.
- Anonyymi
"""""ennen kuin bensan loppumisen merkkivalo syttyy."""""
Ja tämmän jälkeen pääsee vielä 120 kilometriä, on testattu.- Anonyymi
Sitten kävelit?
- Anonyymi
Rauha kaiille. Ajoin tankin lähes tyhjäksi ja tankkasin täyteen. Nyt ajotietska näyttää toimintasäteeksi 547 km. Ei vikakoodeja. Problem solved.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3447720Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r795480Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1114623Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli274420Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1434290Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523947Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1573819Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773717Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava293616SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853451