Mihin hintaan Kreikkaan ?

wera

Mihin hintaan olette reissun saaneet ? Jätetään All-Inclusivet pois laskuista. Lähinnä kohtuuhintaiset (=keskitaso). Kohteena oli siis joku Kreikan saarista.

10

1595

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Listahinnat näet matkanjärjestäjien esitteistä, joten tuskin niitä tarkoitat. Äkkilähtöjä ei Kreikkaan nykyisin kovin edullisesti enää taida saada. Itse otin viikon äkkilähdön Pargaan (05/2001) ja hinta taisi olla vähän alle 1500 FIM. Viime vuoden toukokuussa kahden hengen viikon äkkilähtö Skiathokselle maksoi yhteensä 595€.
      Kahden viikon omatoimiset saarihyppelyt (3-6 saarta) ovat tulleet maksamaan kahdelle yhteensä 1200-1300€ sisältäen lennot, majoitukset ja lauttamaksut. Lentojen osuus on suurin kustannus, muuten omatoiminen saarihyppely tulee edulliseksi kun sen ajoittaa alkukesään tai syksyyn. Suosittelen!

      • doris

        Ostin lennot Kreetalle 780 euroa/2 henkeä ja varasin netistä hotellin 270 euroa/viikko. Merinäköala, jääkaappi, ilmastointi, aurinkotuolit ja varjot meren rannalla sekä aamiainen buffet-pöydästä kuuluu hintaan. Ihanaa ja halpaa. Suosittelen!


    • matkan hinta

      Kaksi viikkoa elokuussa kahdelle hengelle 1220€.

      • Stefanopoulos

        Kahden viikon kuluttua mennään äkkilähdöllä Rodokselle kymmenen päivän reissuun, matka, hotelli aamupaloineen 475 € /henkilö. äkkilähdöillä käydään suurinpiirtein vuosittain.


    • Mauri*2

      Elokuussa 3 viikkoa kahdelta hengeltä 1800€.

    • äkkilähtö

      Mene äkkilähöllä, saa halvalla ihan hyviä hotelleja. Olemme käyttäneet 80% äkkilähtöjä. Yhteen en ole ollut kovin tyytyväinen, mut se oli Kanarialla. Kreikassa on ollu aina hyvät hotellit äkkilähöillä.

    • tii

      Seuramatkoja saa yleensä alkaen 550 viikko, pari viikkoa alle 700 jne. Me ostamme vain lennot Ateenaan ja kiertelemme eri saarilla. Vuokraamme hotellin tai majapaikan itse.

      Kalliimmaksi tulee, mutta näkee paljon, kun ei jaksa rannalla maata. Lennot Ateenaan maksaa 350-550, laivamatkat ovat Suomen hinnoissa.

    • Minna

      Kesäkuun alussa Pargaan 480,-/hlö

    • Elokuussa 3 viikon lennot Kosille 409€/hlö. Kosilta matka jatkuu muille saarille.

    • vaimo

      Toukokuussa Kreetalle 4 tähden hotelli, buffet-aamiaisella, 2 hlö 1 vko yht. 1200 €.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      159
      2923
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      31
      2790
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      30
      1799
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      181
      1648
    5. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      206
      1506
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      322
      1447
    7. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      97
      1393
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1208
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      69
      1205
    10. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      76
      1152
    Aihe