Automies valitsee MB, BMM tai Audi useimmiten. Nämä tälläiset oudot merkit kuten Skoda, dacia, hyundai tai vaikka daihatsu ei oikeen ole niitä merkkejä jotka automies valitsee. Automies haluaa kunnon merkin eikä näitä outoja merkkejä joihin skodakin kuuluu.
Nämä tälläiset automerkit eivät sovi automiehelle
27
87
Vastaukset
- Anonyymi
Ja sulla on iso halu olla automies.Jepjep. Ymmärrän.
- Anonyymi
Mäkin olin pikkupoikana oikea automies. Tutustu rauhassa eri automerkkeihin ja kysy iskältä aina kun olet asiasta kiinnnostunut. Lelukaupoissa myydään kivoja pienoismalleja, joilla voit aloittaa autoharrastuksesi.
- Anonyymi
Noinhan se on. Automies ostaa länsiauton, ei mulla muuta.
- Anonyymi
Pikkupoikina istuttiin serkun kanssa öljysäiliön kannen päällä ja bongailtiin, minkä merkkisiä autoja ohikulkevalla maantiellä ajeli.
Erotan yhä automerkit toisistaan. Automies en ole koskaan ollut. Se ei sovi minulle. - Anonyymi
Onko automies ja rattimies sama asia?
- Anonyymi
Moni luulee näin, mutta usein selviää, ettei automies ollutkaan rattimies, kun päädyttiin "metsähallituksen puolelle"...
- Anonyymi
On käyttöautoja, harrasteautoja ja kalliita autoja, arvaa millaisia on eniten ja kuinka monta ns. automiestä ja harrastajaa löytyy suhteessa perusjamppaan? Tuo on karkea jako, sillä löytyy todellisia automiehiä jotka panostavat tuohon käyttöautoluokkaan.
- Anonyymi
Menkää pois sivulta. Viinamies ottaa viininaaman... Ja taksin.
- Anonyymi
Mie olin intissä automiehenä. Sisulla oon leipäni sitten tienannu armeijan jäläkeen. Sanovat tutut edelleen automieheksi.
- Anonyymi
Ei kukaan joka autoista ymmärtää, osta itäkippa skodaa
- Anonyymi
Moni autoista enemmän ymmärtävä ostaa Skodan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moni autoista enemmän ymmärtävä ostaa Skodan.
Eikä osta.Sokoda,skeida näin sitä merkkiä kutsutaan ja jos ostaa vaihtaa pois melko äkkiä,Missäs maassa tuo kootaan ja kestääkö tosi kovaa ajoa lujaa ja 50tkn vuodessa.Kyllä auton pitää kestää olla A isolla AAlla.Halpoja rimpuloita niistä vaan ongelmia.
- Anonyymi
Todellinen automies käy ensin peruskoulun loppuun ja opettelee kirjoittamaan oikein, ainakin opettelee kaikki kirjaimet, jotta erottaa esimerkiksi M- ja W-kirjaimet toisistaan.
- Anonyymi
Joka kahdeksas 15-vuotias ei osaa kunnolla lukea. Vaikuttaaa että täällä heistä on merkittävä osa.
Ettei vaan olisi niin, että automiehen merkkejä ovat MAN, MB, Scania, Sisu ja Volvo?
- Anonyymi
Hyundai Equus koeajettu
Nyt koeajo on tehty myös Suomessa
https://www.youtube.com/watch?v=76Yah-lnenc- Anonyymi
Kovin on Skodan näkönen, mutta saastuttaa paljon enemmän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kovin on Skodan näkönen, mutta saastuttaa paljon enemmän.
Ei saastuta
Todella väärää tietoa tahallaan Anonyymi kirjoitti:
Ei saastuta
Todella väärää tietoa tahallaanMillä Skodalla saadaan pölläytettyä likikään 244 grammaa hiilidioksidia kilometrillä?
- Anonyymi
kunhan_taas_kysyn kirjoitti:
Millä Skodalla saadaan pölläytettyä likikään 244 grammaa hiilidioksidia kilometrillä?
Niin mistä tiedät Hyundai Equksen päästöarvot ? Laita faktaa tulemaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kovin on Skodan näkönen, mutta saastuttaa paljon enemmän.
Hyundai Equus päästöarvo on CO2 -päästöt: 276 g/km
Tarkistettu nettiautosta missä Eguus on myynnissä.. - Anonyymi
Equus tarkoittaa aasi. Sopii hyvin skodan eli häpeän verrokiksi
- Anonyymi
maahanmuuttajilla ainakin kyseiset merkit alla
kela toimii? - Anonyymi
Hah.hah.Audi on päästöhuijari numero 1.
- Anonyymi
Tuppikullit audeilla ajaa, Ssangyong on karvaperse-automiehen valinta.
- Anonyymi
Kukkoilevat kalakallet noilla priimiumeilla ajelevat.
- Anonyymi
Itäauto Hyundain valitsee venekansa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979