Hän haluaa ehdottomasti hakea lapset eikä halua mua mukaan tai että mä hakisin ne.
On kurjaa kun hän näkee exänsä ja menee tämän kotiin. Ihan hyvin voisin minäkin hakea kun käyn kaupassa.
Toiseksi hän haluaa itse ne viedäkin vaikka mä voisin viedä, samalla kun käy asioilla.
Exä on varmaan käskenyt miestä ja sanonut etten saa tulle heille ja muutakin sääntöjä on asettanut meille. Outoa.
Hän kärsii varmasti mieliala häiriöistä kun on niin kärkäs asettamaan ehtoja.Luulee voivana tulla meille miten haluaa ja laittamaan sääntöjä meidän elämään, ei onnistu, minä asetan säännöt.
Olisi kiva nähdä millasessa huushollissa ne asuu, voisin vähän antaa vinkkejä sinne.
Ei halua että olen kersojen kanssa tekemisissä, vaikka olen äitipuoli heille ja oikeus kasvattaa ja komentaa. Lapset ei usko minua vaan aina on isänsä kimpussa, sekin on outoa. Multa ei koskaan kysytä mitään eikä vasta mun kysymyksiin. Äiditään eivät mulle puhu, eikä mieskään kerro hänestä mitän. Olen kuin kiotiapulainen, passaan ja teen, mutta oikeuksia ei ole vaikka olen äitinä heille täällä.
Ihmetyttää miehen outo käytös
5
95
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostatpa kamalalta ihmiseltä. Tietenkin isä hakee lapsensa. Anna isän olla isä lapsille ja pysy sinä erossa isän ja lasten hyvästä suhteesta. Ne eivät ole sinun lapsiasi, eikä sinulla ole mitään asiaa exän kotiin.
- Anonyymi
Tässä ei ole siitä kyse etteikä mun luvalla mies saisi mennä exänsä kotiin hakemaan lapsia, mutta kun minä en saa mennä mukaan enkä hakea yksin niitä vekaroita. Äitipuolena voisin neuvoa sitä naista lastenhoidossa ja katsastaa sen talon ja ehdottaa siivousta ym remonttia samalla. Olen tyylitaituri että voisin neuvoa, ilmaiseksi tietysti.
Olen antanut miehelle luvan mennä hakemaan, mutta outoa etten minä saa mennä mukaan. Mikä on syy, puhuvatko he pahaa minusta vai mistä on kyse. Lapsetkin haluisi minut että tulisin hakemaan heidät, eivät ole sanooneet mutta näkee että he kaipaa mua ja ovat ikävissään kun en ole heidän kanssaan. Olen tärkeä heille, ainakin isänsä jälkeen toka. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä ei ole siitä kyse etteikä mun luvalla mies saisi mennä exänsä kotiin hakemaan lapsia, mutta kun minä en saa mennä mukaan enkä hakea yksin niitä vekaroita. Äitipuolena voisin neuvoa sitä naista lastenhoidossa ja katsastaa sen talon ja ehdottaa siivousta ym remonttia samalla. Olen tyylitaituri että voisin neuvoa, ilmaiseksi tietysti.
Olen antanut miehelle luvan mennä hakemaan, mutta outoa etten minä saa mennä mukaan. Mikä on syy, puhuvatko he pahaa minusta vai mistä on kyse. Lapsetkin haluisi minut että tulisin hakemaan heidät, eivät ole sanooneet mutta näkee että he kaipaa mua ja ovat ikävissään kun en ole heidän kanssaan. Olen tärkeä heille, ainakin isänsä jälkeen toka.Älä uhoa, sinä Lissu et ole kenellekään tärkeä, et edes itsellesi, olet katkera vanha yksinäinen ihmispolo.
- Anonyymi
Taas tämä sama trolli provoaa, ja aina sama aihe ”miehen lapset” ja komenja äitipuoli.
Keksi nyt jo jotain muuta , tämä on jo kaluttu luu.- Anonyymi
Näppäinvirhe ,siis komentaja äitipuoli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35712283Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555367Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2113906Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952573Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167860Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271832No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74742Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59696