tämä on totuus näistä ei hiiskuta. Poliisi otti virkamerkin esiin ja raiskasi alaikäisen - ei virkarikos. Näistä ei hiiskuta kytät raiskaavat salaa lapsia. Kyttäkiima.
Kytät raiskaavat lapsia
Anonyymi
11482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tunnen tapauksen. Kyllä siitä hiiskuttiin, vakio on taas katkerana poliisille. Kaikki tapahtui lähes 20 vuotta sitten ja konstaapeli oli vankeudessa toista vuotta. Korkein oikeus kuitenkin päätti, ettei kyseessä ollut virkarikos, koska kaikki oli tapahtunut konstaapelin vapaa-aikana.
Mätä SUPO suututti SUPO:n.
Raiskauksista en tiedä, minulla kuitenkin kokemus poliisin sadistisesta halusta murjoa pidätettyä.
Murjoivat olkapääni väärän hälytyksen takia portaissa vuonna 1994 siihen kuntoon, että kipua tunnen vielä vuonna 2019, olen 74 vuotias.
25 vuotta sitten. Miten kävi käräjillä, saitko vankeutta tai sakkoja virkamiehen väkivaltaisesta vastustamisesta, tai haitanteosta ?
Poliisilla on Poliisilain perusteella ehdoton käskyvalta, eli poliisin käskyjä ja määräyksiä on jokaisen toteltava, oli hälytys oikea tai väärä.
Vai oletko sitä mieltä, että poliisit vain huvikseen murjoivat sinua, sinussa ei ollut mitään syytä ?
Olisit mennyt suosiolla kuulusteluun, niinkuin kutsu kävi!
kiimakyttä suuttuu ja ottaa pakolla jos ei saa vapaaehtoisesti.
Pitää paikkaansa.
Helsingin Poliisilaitos sai kun saikin irtisanottua poliisin, joka tutki seksuaalirikoksia tarkkaan, jopa kotoa löytyi 8515 valokuvaa....
Noh... Irtisanominen riitautettu, saa nähdä kuka voittaa...
Mielenkiintoinen tilanne tämän riitauttamisen kanssa. Tuskinpa konstaapeli itse riitauttamisen mahdollisuutta keksinyt, vaan hänen asianajajansa lienee punninnut voittamisen ja häviämisen mahdollisuuksia. Koska irtisanominen on riitautettu, lakimies todennäköisesti on nähnyt voittamisen mahdollisuuksia. suositellut. Toisaalta taas Aapio kertoo kuinka heillä on nollatoleranssi pervoiluille. Aapio antaa ymmärtää että se on kerrasta poikki, mutta lakimies on eri linjalla. Lakimiehellä toki voi olla dollarinkuvat silmissä.
Poliisi on sekaisin kuijn seinäkello. Sisäistä valvontaa ei ole minkäänlaista. Poliisi johtaa ja valvoo huumekauppaa ja sekstailee viran puolesta. Henkirikoksen tekopaikalla kiireellisin tehtävä on sotkea jäljet. Kyttiksellä syynätään kenelle sakkoja on kirjoitetu ja ja jos tuttavia tai kolleegoja, sakot mitätöidään.
Tällaisella julkaisulla seksuaalirikoksista epäilty ex-paskalakki palasi someen https://www.seiska.fi/kotimaa/tallaisella-julkaisulla-seksuaalirikoksista-epailty-ex-poliisi-palasi-someen/1298746
Juu ja pesee rahaa heidän raiskaamilla lapsilla ryöstää taloja tappaa ihmisiä lääkkeillä ja muilla myrkyillä…