Olen liian täydellinen äitipuoli

Anonyymi

Pidän kotini siistinä, vaikka talossamme majailee joskus miehen lapset. Joskus tuntuu että siivoon likaa kun kohta on täysin mullin mallin. Ei ole kiva jos tulee yllärivieraita ja talo on roskia puolillaan.
Ruokana on aina hyvää ja terveellistä ja päytäkattaus viimesen päälle. Mutta ei miehen lapset sitä arvosta, vaikka yritä kaikkeni, että oppisivat kunnon tavoille ja käyttäytymään.
Myös meillä puhutaan kauniisti toisillemme, en siedä huutamista mutta joskus vaan hermo menee kun miehen lapset riitelee ja haastaa riitaa yllemme.
Eivät reesut osaa vielä arvostaa minua ja kohdella hyvin, vaikka olen heidän äitipuoli ja vaadin siisteyttä ja hyvää käytöstä.
Joskus tekisi mieli heittää hanskat nurkkaan ja lähtä lätkimään, mutta sitten miehen lapsilta menisi esikuva ja malli miten toimia, jos lähtisin, joten en voi jättääheitä pulaan.
Miehen exääkään emme ole vielä saaneet kuriin, ja säälimme häntä kun on niin yksin ja kateellinen meille.
Minkä sille voi kun olemme täydellisiä ja hän vaan maalaistalon tyttönen, joka ei osa muuta kun narista ja valittaa. Ei osaa kiittää eikä olla onnellinen meidän puolesta, lapsista tulee kyllä samanlaisia hankalia otuksia. Tullut jo, mutta usein ummistan silmäni, kun en halua nhdä taitamattomuutta, osamattmuutta, laiskuutta ja syrjäytyneisyyttä.

1

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      BLAAAAA, BLAAAAAA miehen lapset ja johtaja äitipuoli BLAAAAAA
      Keksi nyt hyvä ihminen jotain muuta Provoa tyhmä trolli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      353
      12236
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      190
      11337
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      280
      6583
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5357
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      207
      3874
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3653
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      64
      2743
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      178
      2487
    9. Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi

      ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva
      Maailman menoa
      52
      2240
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1932
    Aihe