Maaliskuun-Huhtikuun vaihteessa tulee uusi nimi!!! SEVEN Cafe He ovat valloittaneet kuppilan asiakas(osake) paikat. ;)
JKL:n Memphis vaihtaa nimeään!!!
8
1569
Vastaukset
- = (
Itse vaihdoin ruoka paikkaa jo kauan aikaa sitten.
- oho hoh
vai että ihan SEVEN CAFE ? Olis kiva kun joku joskus laittais ihan suomenkielisen nimen.
- jkl
Eipä oo kummonen nimi. Memppari on jo tuttu käsite kansan suussa, miks muuttamaan hyvää nimeä. Tosin, se omistaja meinaa tehdä aika isojakin muutoksia Ale Pub, Memppari, Coffee House, Fever -kompleksin suhteen. Saas nähä mitä tulee!
- joo
uskotteko kaiken mitä toiset sanoo?
- jgjgj
joo kirjoitti:
uskotteko kaiken mitä toiset sanoo?
Ehkä tajuaisitte tämän keskustelun ''jujun'' jos kävisitte Mempparissa useammin ;) Ei se mitään nimeä ole vaihtamassa
- jenka
taitaa olla tämä juppipaikkojen yleinen tyyli, että nimeä vaihdetaan alinomaa.
Muutetaan vähän sisustusta ja nimeä, niin jopa on taas helposti pitkästyvillä "uusi" baari.
Onneksi täällä on jotain vähän pysyvämpääkin esim. Old Brick's Inn tai Wankkuri. Niiden ei ole tarvinnut nimiään vaihdella.
Ravintola Kissanviikset on tainnut olla jo samalla nimellä noin 30 vuotta, joten siinä mallia pintaliitopaikoille ;) - uskokaa pois
jenka kirjoitti:
taitaa olla tämä juppipaikkojen yleinen tyyli, että nimeä vaihdetaan alinomaa.
Muutetaan vähän sisustusta ja nimeä, niin jopa on taas helposti pitkästyvillä "uusi" baari.
Onneksi täällä on jotain vähän pysyvämpääkin esim. Old Brick's Inn tai Wankkuri. Niiden ei ole tarvinnut nimiään vaihdella.
Ravintola Kissanviikset on tainnut olla jo samalla nimellä noin 30 vuotta, joten siinä mallia pintaliitopaikoille ;)''taitaa olla tämä juppipaikkojen yleinen tyyli, että nimeä vaihdetaan alinomaa''
Memphis ei ole vaihtamassa nimeä. Et selvästi ymmärrä tämän keskustelun pointtia. - jenka
uskokaa pois kirjoitti:
''taitaa olla tämä juppipaikkojen yleinen tyyli, että nimeä vaihdetaan alinomaa''
Memphis ei ole vaihtamassa nimeä. Et selvästi ymmärrä tämän keskustelun pointtia.moi "uskokaa pois"!
Nojoo, vaikkei Memphis ole vaihtamassakaan nimeä, niin ymmärsit kai ajatukseni jonka minä esitin baarien nimenvaihto innostuksesta? Ei sitä nyt tarvitse henkilökohtaisena loukkauksena ottaa?
Pointista en tiedä, mutta sitä minä en ymmärrä että miten joku antaa lapselleen moisen nimen ;D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648