sharmista - kairon retkelle

Onko kokemuksia MatkaMonten reissusta Sharm el Sheikhiin? Olisi tarkoitus lähteä matkatoimiston kautta retkelle Kairoon, eli onko tietoa, missä hotellissa Kairossa yövytään, kuinka paljon siellä paikan päällä jää omaa aikaa (lähtö su yönä, päivä ja yö kairossa)
4989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Finlandilla Egyptiin alempaa.

Lähes kaikki kommentit siellä on Matka-Monten matkalta... En pelottele, mutta mitä vain voi sattua.

Olimme hotelli Falkon Hillissä, kiva viihtyisä hotelli Habadassa.

Äänestä

Matka-monten reissuilla voi sattua mitä vain ja ovat lisäksi hyvin kalliita... Jos vain kielitaitoa on edes hiukkasen, niin suosittelen paikallista matkatoimistoa. Nimi tais olla Cataract Travel.... tai jotain sinne päin.. Naama baysta löytyy...

Äänestä
  • ..eli en suosittele Matka Montea.., huonoja kokemuksia riittää.., mm. lentojen ja oppaiden palveluiden osalta!!! Sen sijaan tuo jo edellisessä viestissä mainostettu Cataract International Travel (paikallinen matkanjärjestäjä) osoittautui erittäin hyväksi ja asiantuntevaksi Kairon retken järjestäjäksi.., ainakin meidän kohadallamme muutamia viikkoja sitten. Retki järjestelyineen oli mm. hinta-laatu suhteeltaan erittäin onnistunut paketti. Opas Kairossa oli erittäin asiantunteva ja selkeää englantia taitava. Cataract:n toimisto löytyy Naama Bayn keskustasta samasta rakennuksesta kuin Cataract Layalina Beach Resort hotelli. Tämä retki ja em. oppaan palvelu oli matkamme yksi parhainta antia..., samaa ei voi valitettavasti sanoa Matka Monten palveluista, saati heidän oppaistaan!!!!!!!

    Rentouttavaa ja Aurinkoista lomaa teille Sharmiin!

    Äänestä

Kysyin mielestäni asiallisen kysymyksen, mutta sain aivan ihmeellisiä vastauksia? MatkaMonte on kokeiltu ennenkin ja kohdalleni ei ole koskaan osunut mitään pahaa?!??! Olisi kiva tietää, kuinka monta kertaa ne, jotka levittävät tuollaista juttua, ovat käyttäneet MatkaMonten?

Eli asialliseen kysymykseeni kaipaan edelleenkin vastauksia:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


monna kirjoitti:

Onko kokemuksia MatkaMonten reissusta Sharm el Sheikhiin? Olisi tarkoitus lähteä matkatoimiston kautta retkelle Kairoon, eli onko tietoa, missä hotellissa Kairossa yövytään, kuinka paljon siellä paikan päällä jää omaa aikaa (lähtö su yönä, päivä ja yö kairossa)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu